LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
21 Mayıs 2015

FABRİKALAR EVLERE TAŞINIYOR

Rüstik endüstriyel dekorasyon tarzı son zamanlarda bir hayli rağbet görmeye başladı. Sadece restoranlarda ya da kafelerde değil artık evlerde de uygulanmaya başladı. Oldukça farklı bir havaya sahip olan rüstik endüstriyel dekorasyon şimdilik kısıtlı imkânlarla yapılsa da bir süre sonra çevrenizde birçok örneğini görebileceğinizden emin olabilirsiniz.

Endüstriyel dekorasyonda önemli olan evlerin taş ve metal gibi doğal malzemelerini koruyarak metal ve ahşap parçalarla eski bir fabrika görünümü vermek.

Yüksek tavanlar, taş ve sıvalı duvarlar, tekerlekli masalar, duvarlardan geçen fabrika boruları bu stilin olmazsa olmaz unsurları. Bu dekorasyonda en çok kullanılan renkler ise gri, bordo, siyah, krem ve kahverengi.

Salonunuzda deri koltukları tekerlekli ahşap masalar ve rüstik aydınlatma aksesuarlarıyla tamamlayabilirsiniz. Ayrıca tahta yemek masanızı metal sandalyelerle kombinleyerek rüstik havayı güçlendirebilirsiniz. Duvarlarınızı da metal ya da ahşap büyük saatlerle süsleyebilirsiniz.

Endüstriyel dekorasyonun en çok yakıştığı alanlardan biri de banyolar. Eskitilmiş metal duş başlıkları ve taş lavabolarla siz de endüstriyel tasarımı banyonuza taşıyabilirsiniz. Beyaz küvet kullanmayı ve ahşap bir banyo dolabıyla bu sert geçişi hafifletmeyi unutmayın.

Yatak odanıza uygulayacağınız endüstriyel stil dekorasyonunuza ayrı bir hava kazandıracaktır. Ahşap büyük bir yatak ve ahşap bir dolapla işe başlayabilirsiniz. Taş görünümlü duvar üzerinde kullanacağınız metal bir saatle kombin yapabilirsiniz. Tekerlekli bir sandık, deri berjer ve büyük metal ayaklı lamba ile rüstik havaya erişebilirsiniz.

Hem endüstriyel hem de rüstik tarzı evinize taşımak istiyorsanız rengârenk ürünlerden, gösterişli eşyalardan, kısacası abartıdan uzak durup sade ve doğal ürünler kullanın.

Endüstriyel dekorasyon tarzı size fazla soğuk ve renksiz geliyorsa bu havayı daha renkli ve sıcak vintage öğelerle kırabilirsiniz.