LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
09 Eylül 2015

GÜNE GÜZEL BAŞLAMANIN YOLLARI

Sabahları gerçekten mutlu uyanan insanların sayısı sanıldığı kadar yüksek değil. Her sabah sadece beş dakikanızı ayırarak, mutlu azınlığın sırrına erişebileceğinizi biliyor muydunuz?

 

Gözlerinizi yeni güne açtığınızda bir şeyin farkına varmanız gerekir: O günün güzel geçip geçmeyeceği sizin elinizde. Sahip olduğunuz tek şey bugün ve onu iyi değerlendirebilirsiniz.

 

güne güzel başlama 1

Sabah uyanırken çalar saatinizin alarmını ertelemeyin. Fazladan beş ya da on dakika uyumak size bir şey katmayacağı gibi uykunuzu bölerek daha yorgun uyanmanıza sebep olur. Alarmınızı ertelemekten kaçınmak için çalar saatinizi sabah kolay erişemeyeceğiniz bir yere koyabilirsiniz.

 

Uyandığınızda kendinize olumlu sözler söyleyin. Şükredeceğiniz şeyleri kafanızda listeleyerek güne daha mutlu ve huzurlu başlayabilirsiniz. Her günün sizin için yeni bir şans olduğunu unutmamanızda fayda var.

 

Sabahları duş almak vücudunuzu rahatlatır, gevşemenizi sağlar. Suyun sakinleştirici etkisi yeni güne dair endişelerinizi uzaklaştırırken güne temiz bir başlangıç yapmanıza da yardım eder.

 

güne güzel başlama 2

Kendinize elektronik aletlerinizden ve internetten uzak bir zaman tanıyın. Teknolojiden ve sosyal medya bombardımanından arındığınız kısa bir süre sizi iç dünyanızla baş başa bırakır ve kendinizi daha kontrol sahibi hissetmenizi sağlar.

 

Kendinize basit ama özenli bir sabah rutini oluşturun. Birkaç maddeli bir yapılacaklar listenizin olması sizi görevlerle dolu bir güne için gerekliruh haline hazırlar. Her sabah yaptığınız işleri bir süre sonra daha kolay ve hızlı yapmaya alıştığınızda, başarı hissiniz ve özgüveniniz artar.

 

Sabah egzersizi oldukça önemlidir. Sizi fazla zorlamayacak hareketlerle yaptığınız sabah sporu gün içinde daha enerjik hissetmenize yardımcı olur, verimliliğinizi arttırır. Ayrıca günün egzersizini erkenden aradan çıkarırsanız gün sonu yorgunluğunda onunla uğraşmak zorunda kalmazsınız.

 

güne güzel başlama 3

Tabii ki çokça duyduğunuz bir ifade var: “Kahvaltı günün en önemli öğünüdür.” En önemlisi mi değil mi bu tartışılırken bildiğimiz bir şey var ki o da gerçekten kahvaltı etmeniz gerektiği. Gün içinde ihtiyacınız olan enerjiyi size sağlayacak hafif ve sağlıklı bir kahvaltı için protein ağırlıklı yiyecekler tavsiye ederiz.

 

Güzel başlaması için emek verdiğiniz bir günün kötü bitme ihtimali de yok. Kötü bitse bile unutmamak gerekir ki her sabah yeni bir başlangıç.

 

(Görseller: Pinterest.com)