LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
08 Haziran 2016

HEP SÜRMESİNİ İSTEYECEĞİNİZ PASTEL RENK TRENDLERİ

Bu yıl evlerimizin şıklığına şıklık katan renk trendleri arasında bir seçim yapmak çok zor. Ancak belki de içlerinde en vazgeçmek istemeyeceğimiz yumuşak, göz okşayan pastel renkler. Rahatlatıcı ve sakinleştirici etkisinden dolayı genellikle çocuk ve yatak odasında kullanılan pastel renkleri artık evin her alanında kullanabiliyoruz. Özellikle İskandinav, romantik ve contry stilde sıkça kullanılan pastel renklerle evinizde ferah bir etki yaratmanız mümkün.

Pastel renkleri yatak odanız dışında bir alanda kullanmak isterseniz salonunuzdan başlayabilirsiniz. Şık ve zarif bir salon yaratmanıza yardımcı olacak pastel renklerle aynı zamanda göz yormayan, dinlendirici bir dekorasyona sahip olabilirsiniz.

Mutfak eşyalarınızda beyaz ve gri kullanmaktan sıkıldıysanız bir de pastel renkleri deneyin. Daha çok İskandinav stili bir mutfağı anımsatan bu mavi buzdolabına mutfağınızda yer vererek renkli bir dokunuş yapmaya ne dersiniz?

Yatak odalarının huzur verici, sakin mekânlar olması çok önemli. Bu nedenle yatak odalarında genellikle açık renkler kullanılıyor. Siz de daha rahat bir uyku için pastel renklerin yatıştırıcı etkisinden yararlanabilirsiniz. Yatak odası için en uygun renklerden biri olan mavinin her tonunu Filli Boya Renxmatik'te bulabilirsiniz.

Ahşap mobilyalarınızı pastel renklere boyayarak da dekorasyonunuzda yumuşak bir etki yaratmanız mümkün. Üstelik bunun için mobilyalarınızın tamamını boyamanıza gerek yok. Yalnızca sandalyenizin gövdesini ya da ayaklarını boyayarak da aynı etkiyi yaratabilirsiniz.

Dilerseniz modası hiç geçmeyen bazı pastel renklerine kısaca bir göz atalım.

Lavanta

Birçok dönemin favori renkleri arasında gururla yerini alan lavanta, pastel kullanımı için oldukça uygun. Özellikle krem, kırık beyaz gibi açık tonların hâkim olduğu alanlardaki samimiyeti artırıyor; mest eden bir atmosfer yaratıyor. Pastel lavantanın bu etkisini artırmak için koyu parlak mor tonlarında detaylar kullanmanızı öneririz. Duvarlarda Filli Boya iç cephe kartelasındanLavanta, Frezya ve Rüzgar Gülü renklerini tercih edebilirsiniz.

Bebek mavisi

Çocuksu masumiyeti ev dekorasyonunda da yaşatmanın sırrı bebek mavisinden geçiyor. Pastel bebek mavisi kullanımı biraz vintage, biraz da sahil esintileri getiriyor. Beyaz ve kahverengi tonlarını içeren renk paletini canlandırmak için doğru bir seçim olan bebek mavisinin yaydığı pozitif enerjiye kendinizi bırakın.Filli Boya iç cephe kartelasından Deniz Yıldızı ve Yağmur Damlası renkleri çocuk odaları için ideal renkler arasında.

Kavuniçi

Turuncu tonlarının çarpıcılığından gözünüz korktuysa bir de pastel tonları deneyin. Özellikle kavuniçi, sıcaklığı ve tatlılığıyla evinizin ihtiyacı olan o son canlı dokunuşu sağlayacak. İçinde mavi ya da gri tonları barındıran beyazla dekore edilmiş evleri güneş gibi ısıtacak pastel kavuniçi, desenli yastıklarda ve perdelerde kullanmak için ideal.

Su yeşili

Evinizin size ağaçlar içinde akan nehirleri, güneşli sahilleri ve o sakin yaz günlerini yaşatmasını istiyorsanız su yeşilini deneyin. Pastel su yeşili tozpembe, vizon ve taş gibi nötr renklerle kullanıldığında muhteşem bir görünüm oluşturur. Yalın ve bir o kadar da şık pastel su yeşilini göz dolduran büyük mobilyalarda ve duvarlarınızda rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

(Görseller: Hgtv.com, Pinterest.com, Homebest.online, Decoist.com)