LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
26 Şubat 2016

İkiz Odalarını Nasıl Dekore Edebilirsiniz?


İkiz çocuk büyütmek zordur. Bir odayı iki insanın da hoşuna gidecek şekilde dekore etmek daha da zor. İkiz çocuklarınızı mutlu ederken evinizin şıklığını tamamlamak için dekorasyon önerilerimizden yardım alabilirsiniz.


 


ikiz, ikiz çocuk, ikiz çocuk odası


Genellikle ikiz odalarında iki yatak aynı hizada yan yana konur ve ortalarına iki çocuğun da komodin olarak kullanabileceği bir konsol yerleştirilir. Konsolun iki tarafını da farklı tarzda dekore edip bir odayı iki ayrı dünyaya bölmeye ne dersiniz? Konsolun yarısını farklı renge boyamakla işe başlayabilirsiniz. Birbiriyle uyumlu iki zıt renkten oluşturacağınız kombinasyon seçeneklerini değerlendirin.


 


ikiz, ikiz çocuk, ikiz çocuk odası


Birbiriyle aynı iki yatak örtüsü kullanmak yerine, çocuklarınızın farklı kişiliklerini yansıtacak farklı örtüler kullanabilirsiniz. Yatak aksesuarı olarak farklı boyutlarda yastıklar ve isimlerinin yazılı olduğu oyuncaklar tercih edebilirsiniz.


 


ikiz, ikiz çocuk, ikiz çocuk odası


 


ikiz, ikiz çocuk, ikiz çocuk odasıYatak yerleştirmesinde yaratıcı yollara başvurabilirsiniz. Örneğin iki yatağı köşegen yerleştirerek odada boş alanını artırabilirsiniz. Eğer oda çok küçükse, bir marangozdan yardım alarak bir duvara özel yapım dolaplı karyola yaptırabilir, bu karyolayı bir bölmeyle ayırarak iki yatak elde edebilirsiniz.


 


ikiz, ikiz çocuk, ikiz çocuk odası, ranza


 


ikiz, ikiz çocuk, ikiz çocuk odası ikiz 8 ikiz 9Ranzalar, ikiz odaları için vazgeçilmez bir çözüm. Klasik ranza modellerinden hoşlanmıyorsanız, birbirinden ilginç temalara sahip ranza modellerinin arasından seçim yapabilirsiniz. Halat merdivenli ya da döner kaydıraklı ranzalar çocuklarınızın odasına eğlence getirebilir. Altlı üstlü ya da çapraz yatak seçenekleri olan ranzaların bir kısmı çalışma alanı veya dolap gibi çözümler de barındırıyor. Ranzanın üst katında yatan çocuğunuz için tavanı desenlerle boyayarak orada kendine ait bir dünya oluşturmasını sağlayabilirsiniz.


 


İkiz odası oluştururken iki çocuğunuzun da farklı karakterleri olduğu ve bunlara uyan dekorasyon stilleri düşünmek gerektiğini unutmamalısınız. Çocukların kişilik gelişimleri için karakterlerine saygı duymak oldukça önemli.


 


(Görseller: Pinterest.com, Decoist.com)