LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
26 Şubat 2016

Karanlık Evler İçin Çiçek Önerileri


Eviniz yeterince güneş ışığı almıyor diye bitkilerden vazgeçmenize gerek yok. Karanlık ortamlarda bile yetişebilecek bu bitkilerle evinizi gönül rahatlığıyla süsleyebilirsiniz.


 


Kalatya


kalatya


“Dua çiçeği” olarak da bilinen bu bitkiye direkt güneş ışığı zarar veriyor. Bu yüzden evinizin güneş almayan yerine bu bitkiyi yerleştirmekten çekinmeyin. Pembe, beyaz ve sarılı yapraklarıyla kalatyanın evinizi renklendirdiğini göreceksiniz.


 


Difenbahya


difenbahya


Büyük yapraklı bu bitki kendini filtrelenmiş ışıkla gösterir. Perde önüne yerleştirmek için ideal olan difenbahyanın bakımı da oldukça kolay.


 


Örümcek bitkisi


örümcek bitkisi


Bu güzel bitkinin bir diğer adı da kurdele çiçeği. Gölgede çok rahat ve hızlı büyüyebiliyor. İlgiye çok fazla ihtiyacı olmayan bu bitkiyi sulamayı unutsanız bile size küsmez.


 


Barış çiçeği


barış çiçeği


Bu bitki beyaz çiçeğiyle evinize zarafet getirecek. Özellikle beyaz saksılarla muhteşem bir uyum sağlayacak bu bitkiyi de fazla sulamanıza gerek yok.


 


Guzmanya


guzmanya


Son dönemde evlerde çok tercih edilen bu tropik bitkinin bulunması biraz zor. Guzmanya nemli havayı sevdiği için banyo ya da mutfağa çok yakışır.


 


Çin herdemyeşili


çin herdemyeşili


En popüler salon çiçeği olan Çin herdemyeşili çok bakım gerektirmediği için ilk defa bitki bakacak olanları zorlamaz.


 


Kılıç çiçeği


çin herdemyeşili


Diğer adı paşa kılıcı olan bu çiçek, bakımı en kolay bitkilerden biri. Gölgede, hatta susuz bile yetişir. Aşırı sulamadığınız sürece uzun süre dayanarak evinizin emektar süsü olacak.


 


Salon yaprağı


salon yaprağı


 


Bulunması zor olan başka bir bitki de salon yaprağı. Deri gibi olan yapraklarının güzelliğiyle meşhur olan bu bitkinin bir diğer özelliği de tüm zorlu koşullara karşı dayanıklı olması.


 


(Görseller: Goodhousekeeping.com)