LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
06 Ağustos 2013

KÖŞELİ YATAKLAR

Odanızdaki boşlukları ve kullanamadığınız köşeleri değerlendirmenin pek çok yolu var. Salonlarda kullanılan köşeli koltuk gibi köşeli bir yatak kullanarak dar alanları en iyi şekilde değerlendirmeye ne dersiniz?

 

koseliyatak_1

 

Odanız çok küçük ve yatağınızı koyduğunuzda iyice küçülecek… Bu gibi bir durumda odanızın köşelerini bir alternatif olarak düşünebilirsiniz. Yapmanız gereken şey kare yatağınızı yatak başlığıyla birlikte duvara dayamak.

 

koseliyatak_2

 

Köşeli yatakları sadece alandan tasarruf etmek için değil, dekorasyonunuzun tamamlayıcı parçası haline getirmek için de tercih edebilirsiniz. Yatak başlığınızda dikkat çekici bir renk ya da farklı bir desen kullanarak odanızın odak noktası haline getirebilirsiniz.

 

koseliyatak_3

 

Küçük bir evde aynı odayı paylaşmak zorunda olan kardeşlerin odasında genellikle ranza kullanılır. Odanın bir köşesinde dolap ya da raf kullanarak yatakları bağlantılı hale getirebilirsiniz.

 

koseliyatak_4

 

Ranza kullanmamak için yataklarınızı ayırabileceğinizi söylemiştik fakat sayıca daha kalabalıksanız ranzadan başka alternatifiniz de olmayabilir. Odanızın köşelerine koyacağınız ranzanın boyunu köşeye doğru uzatarak oturmak için de ekstra bir alan yaratabilirsiniz.

 

koseliyatak_5

 

Çift kişilik yataklarınızı köşeli yatak haline getiremeyebilirsiniz belki ama köşelerde kullanabilirsiniz. Siz de yatağınızı çapraz şekilde köşeye dayayarak odanıza yeni bir soluk kazandırmak istemez misiniz?

 

koseliyatak_6

 

Çift kişilik yatağınızın başlığı yoksa bunun yerine duvara dekoratif bir panel koyabilirsiniz.

 

Görseller: http://www.homedit.com/