LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
30 Mayıs 2016

KÜÇÜK BANYOLAR İÇİN DIY FİKİRLERİ

Elinizdeki malzemeleri bambaşka şekillerde kullanarak kısıtlı bütçelerle yeni projeler oluşturmaya kendin yap (do it yourself) projeleri dendiğini artık hemen hemen hepimiz biliyoruz. Şık ve başka kimsede bulamayacağınız aksesuarlarla yapabileceğiniz bu projeler hem bütçenize zarar vermiyor hem de evinize farklı bir stil kazandırıyor.

Giyim modasında da sıkça kullanılan ve eski elbiselerden yeni parçalar elde etmeye yönelik kendin yap projeleri bu yıl dekorasyonda en sık kullanılan trendlerden biri oldu.

Elinizde, “Ben bununla kesin bir şey yaparım,” diyebileceğiniz malzemeler varsa, vakit kaybetmeden size sunacağımız önerilere bir göz atın. Aklınıza çok yaratıcı fikirlerin geleceğinden emin olabilirsiniz.Küçük banyolar için kendin yap projeleri.

Küçük banyolara gerekli eşyaları sığdırmak zor. Oysa biraz yaratıcılık, biraz da kabiliyet sayesinde küçük banyonuzu kullanışlı hale getirebilir ve şık bir banyo dekorasyonu yaratabilirsiniz. Nasıl mı?

Klozetin arka tarafındaki boş duvarı değerlendirin. Buraya çeşitli boylarda sepetler monte edebilir, bunların içine havlularınızı yerleştirebilirsiniz. Bu yöntemle oluşturduğunuz saklama alanı, pratik olduğu kadar göze hitap ediyor.

Klozetin üstünü bir raf gibi kullanabilirsiniz. Buraya küçük sepetler yerleştirerek banyonuzda fazladan alan açmış olursunuz. Bu sepetlere, ihtiyaç anında kolayca ulaşabilmek için fazladan tuvalet kâğıtlarını yerleştirebilirsiniz.

Boş duvarları şık ve akıllıca kullanmanın bir yoluysa kavanozdan raflar tasarlamak. Duvara paralel yerleştireceğiniz ahşap bir plakaya kavanozları monte edin. Sıra dışı saklama alanınız hazır.

Rafların altına kancalar yerleştirerek havlularınıza ve kıyafetlerinize ekstra yer açabilirsiniz.

Lavabonuzun altında bir dolap varsa buradan mümkün olan en fazla verimi almaya çalışın. Örneğin dolap kapağının içine küçük raflar monte edebilir, burayı da saklama alanı olarak değerlendirebilirsiniz.

Gerçek kitap kurtları tuvalette de kitap okumayı sever. Eğer siz de böyleyseniz tuvalet kâğıdını astığınız yeri minik bir kitaplığa çevirebilirsiniz.

Küçük banyolarınızın duvarlarını açık ve ferah gösterecek renkler ile süsleyin. Filli Boya’nın İndeko-Home ürününe ait iç cephe kartelasından Aydan, Dağ Kristali, Kar Topu veya Kum Beyazı renkleri doğru tercihler olacaktır.

Girişler için kendin yap projeleri.

Evinizin girişlerini canlandırmak için yüksek bütçelere gerek yok. Kendin yap projeleriyle girişlerinizi çok ekonomik şekilde güzelleştirin.

Meyve kasaları

Meyve kasalarını duvara monte ederek şirin bir dolap elde edebilirsiniz. Çekmece için hasır sepetler ya da kumaş kutular kullanmanızı öneririz. Kasaları renklendirebilir, ham haliyle bırakarak kurdelelerle süsleyebilirsiniz.

Kapı numarası

Kapı numaranızın tasarımı neden komşularınızınkinden farklı olmasın? Kurumuş dallar, çiçekler ve ahşap malzemelerden yardım alarak şık numaralar elde edebilirsiniz. Mevsimlere göre numaraların tasarımını değiştirmeyi de unutmayın.

Yer döşemesi

Kapınızın önüne paspas koymak yerine yerin bir kısmını seramik taşlarla kaplayabilirsiniz. Şişe kapakları, deniz taşları ve renkli boncuklar döşemede kullanabileceğiniz diğer malzemeler.

Bank

Ahşap bir bank girişinizi şık göstermek için oldukça ucuz bir yol olabilir. Bankın altına kutular ya da sepetler koyarak eşyalarınız için alternatif bir depo oluşturabilirsiniz.Kara tahta boyası

Antreye kara tahta asarak ailenize evden çıkarken eğlenceli mesajlar yazabilir, kendinize hatırlatma notları oluşturabilirsiniz.

Duvar masası

Dikdörtgen ahşap bir platformu duvara menteşelerle sabitleyebilirsiniz. Basit ve ucuz bir yolla girişinizi canlandırabilirsiniz.