LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
06 Ağustos 2013

MİNİMALİST KORİDORLAR

Sakin ve rahat bir ortam isteyenlerin vazgeçilmezi minimalist tasarımlar evinize temiz ve düzenli bir görünüm kazandırır. Göz yormayan renklerin ve doğal aydınlatmanın ön planda olduğu minimalist tasarımları siz de evinizin girişinden başlayarak uygulamaya ne dersiniz?

 

minimalistkoridor_1

 

Göz yormayan sakin mekânlar için tek rengin tonlarıyla yapılan monokromatik stilin uyumundan yararlanabilirsiniz. Beyaz, gri ve krem gibi nötr renkleri duvarlarda ve aksesuarlarda kullanarak koridorunuzda bir bütünlük yaratabilirsiniz. Nötr renklerin her tonunu Filli Boya Renxmatik’te bulabilirsiniz.

 

minimalistkoridor_2

 

Uzun ve büyük bir koridorunuz varsa koyu renkler kullanmaktan kaçınmayın. Evinizin küçük alanlarında kullanacağınız koyu renkler mekânınızın olduğundan daha küçük görünmesine neden olurken, büyük mekânlarda kullanılan koyu renkler boşlukları doldurmanıza yardımcı olur. Siyah beyaz zıtlığından yararlanarak dikkat çekici koridorlara sahip olabilirsiniz.

 

minimalistkoridor_3

 

Kullanıldığı mekânı geniş gösteren aynaları sofistike bir görünüm kazandırmak için de kullanmaya ne dersiniz? Dekoratif aynalar koridorunuzu aydınlatmanıza da katkıda bulunacak.

 

minimalistkoridor_4

 

Alçak tavanlı mekânları yüksek ve geniş gösteren çizgileri duvarlarınıza uygulayarak koridorunuzun daha yüksek algılanmasını sağlayabilirsiniz.

 

minimalistkoridor_5

 

Bomboş bir koridor yerine aksesuar kullanarak dekorasyonunuza hareketlilik kazandırabilirsiniz.

 

 

Görseller: http://www.homedit.com/

http://www.snuut.com/