LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
06 Ağustos 2013

MODERN, ENDÜSTRİYEL VE DİNAMİK SANDALYELER

Ahşap yemek sandalyelerine pek çok evde rastlanır ve bu sandalyeler evlere klasik, nostaljik bir hava verir. Ancak farklı bir dokuya sahip ya da farklı bir malzemeden yapılmış sandalyeler dekorasyonda zamanın ruhunu yakalamanızı daha kolay sağlar. Modern, endüstriyel bir tarz için metal sandalyelerin yerini hiçbir şey tutmaz.
 1
Minimalist bir ortamdaki metal yemek sandalyeleri alana saygılı, ince, zarif, aynı zamanda farklı bir tarzı yansıtan şık tasarım örneklerinden biri olabilir.
 2
Fransız endüstriyel tarzı en iyi yansıtan tolix metal sandalyeler ahşap masa ve rustik bir avizeyle yemek odalarına dinamizm katıyor. Farklı bir tarzı, farklı bir malzemelerle yakalamak isteyenler için ideal.
 
Sağlamlık hissi uyandıran bir masa ve metal sandalyeler güçlü bir kontrast oluşturuyor. Masaya sarkan aydınlatmalarsa bu kontrasta camın gücünü ve etkisini ekliyor.
5
 
 Eğer yemek odasını bir yaşam alanı haline getirmek istiyorsanız, konfor odaklı tercihler yapmanız gerekir. Şık metal sandalyeler, çevresine yerleştirilen rahat koltuklarla bir bütünlük oluşturuyor. Bu bir aradalık kendine has bir tarzın oluşmasını sağlıyor.
 3
Klasik bir görünümle modern bir çizgi nasıl yakalanır? Bu soruya rustik ahşap yemek masasıyla modern sandalyeleri bir araya getirerek en iyi cevabı verebilirsiniz. Eklektik ama dengeli bir iç tasarım için genel geçer tasarım anlayışının dışına çıkmak şart!
 4
Alüminyum sandalyelerle endüstriyel tarzın en iyi örneklerinden birini oluşturabilirsiniz. Bu tarzda önemli olan kullanım kolaylığı sağlayan, rahat tasarımlara odaklanmak.
 
Basit ve gözalıcı tasarımıyla yemek odanıza dinamizm katacak özel sandalyeleri de tercih edebilirsiniz. Dirsekli tasarım örneğinde olduğu gibi bazı sandalyelerin birer heykel gibi kullanılabileceğini hatırlatalım. Bu sanat eserlerine evinizde yer açın!
 8
Bazen bir denge oluşturmanın en iyi yolu ahşap ve metal kombinasyonuna başvurmak… Şık ve modern bir formu yakalamak için mango ahşap ve metal çubuklardan faydalanabilirsiniz.
 7
Tabii sandalyeler söz konusu olunca sayısız malzeme, renk ve doku alternatifi var. Örneğin, bu nikel sandalye basit, rahat ve hatta bir heykele benzediği için oldukça ilginç.
 6
Metan sandalyelerin açık havada kullanılabilir olmasına dikkat etmeniz gerekebilir. Hem iç hem dış mekânda kullanılabilir olması için metalin niteliği, kalitesi de tasarımı kadar önemli.
 
Doğadan ilham alınarak tasarlanmış olduğu gibi doğaya uyum sağlayabilen sandalyeler dekorasyon anlayışınıza yeni bir boyut kazandıracak. 
 
Tasarımı, ergonomisi, uyumlu renk ve desen kombinasyonu gibi kriterler endüstriyel sandalyeler için de geçerli. Ahşapla buluşan modern metal yemek odalarının farklı köşelerinde de metal kullanılabileceğine dair ilhamlar veriyor.
 
Çinkonun dinamizmi, demirin sağlamlığıyla birleşince odaklanılması gereken tek şey sade ve güçlü etki yaratan renkler olmalı.
 

 
MODERN, ENDÜSTRİYEL VE DİNAMİK SANDALYELER