LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
06 Ağustos 2013

MONOKROMATİK TEK RENKLİ TASARIMLAR

Evimizin tasarımını yaparken en çok da seçtiğimiz eşyaların birbiriyle olan uyumuna ve tarzımızı yansıtmasına dikkat ederiz. Evimizi zevk ve beğenilerimize göre dekore etmek yaşadığımız ortamdan keyif almamızı sağlar. Bu yüzden ev konusunda yapacaklarımızın ruh halimizi ve dengemizi etkileyeceğini unutmamalıyız. Eşyaların uyumunun yanı sıra renk uyumu da dikkate alınması gereken bir diğer unsur.

Monokromatik renginizi evinizin ana renklerinden birinden yana da kullanabilirsiniz. Odanızda ağırlıklı olan bir rengin size en sıcak ve cool gelen tonunu seçin ve uygulayın.

Monokromatik dekorasyonda duvarlar ve mobilyalar kadar zeminin de önemli olduğunu unutmayın. Monokromatik etkiyi daha keskin hissetmek için koyu tonlar tercih edebilirsiniz.

Bugün sizin için evinde sakinlik ve huzurun ön planda olmasını isteyenlerin daha çok tercih ettiği monokromatik renkli kombinleri ele alacağız.

Tek renk ve onun tonlamalarıyla yapılan monokromatik tasarımlardan yeşille yapabileceğiniz o dekorasyonlar!

Sakin

Yatak odanızda yeşilin dinginliğinden faydalanmak istiyorsanız Victoria döneminin modasıyla tasarlanmış bu dekorasyonu uygulayabilirsiniz.

monokromatik_1

Hareket

Yenilikçi bir tarzda döşenmiş bu odada aksesuarlarınızda kullanacağınız yeşilin tonlarıyla odanızı hareketlendirebilirsiniz.

monokromatik_2

Aydınlık

Evinizde yarattığınız dekorasyonunuzda kullanacağınız yeşille odanızda hem aydınlık hem de canlılık yaratabilirsiniz.

monokromatik_3

Huzur

Yeşilin rahatlatıcı etkisini hissetmek istediğiniz alanınız eğer mutfağınız ise yeşilin tonlarıyla oluşturacağınız gölgelerle bu etkiyi yaratabilirsiniz. Duvarda ve dolaplarda kullanacağınız bu renk kombinasyonuyla kendinizi daha huzurlu bir ortamdaymış gibi hissedebilirsiniz.

monokromatik_4

Canlılık

Salonda koltuk, perde ve bitkilerle yeşilin uyumundan faydalanarak oluşturulan bu eğlenceli kombinasyonu siz de evinizde kullanarak kendinizi daima canlı hissedebilirsiniz.

monokromatik_5

Yenilik

Yeşilin canlandırıcı ve yenileyici etkisini yatak odanıza taşıyarak güne başlarken kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.

monokromatik_6

Temiz

Banyonuzda kullanacağınız yeşilin tonlarıyla kendinizi berrak ve temiz hissetmenizi sağlayacaktır.

monokromatik_7

Zarafet

Monokromatik renklerin ahengi evinize tabiatın huzur ve zarafetini getirecektir.

İstediğiniz tondaki yeşil rengi Filli Boya Renxmatik ile elde edebileceğinizi unutmayın!

monokromatik_8

Monokromatik tasarımda birçok farklı seçeneğiniz bulunuyor.

Çikolata kahvesinin göz alıcı şıklığı

Evinizin her alanına uygulayabileceğiniz monokromatik tarzı şık mekânlar yaratmak için tercih edebilirsiniz. Gözalıcı bir etki yaratmak istiyorsanız pek çok kişinin kullanmaktan korktuğu çikolata kahvesini tercih edebilirsiniz. Kahverenginin diğer tonlarını da kullanarak sıcak ve doğal bir ortam yaratabilirsiniz.

Mint yeşili ferahlığı

Dekorasyonunuzun aydınlık ve ferah olmasını istiyorsanız dinlendirici etkisiyle bilinen mint yeşiliyle tanışmaya hazır olun! Son zamanların popüler rengi mint yeşilini banyo ve mutfağınızda kullanarak ferah mekânlar elde edebilirsiniz. Mint yeşilini ve yeşilin her tonunu Filli Boya Renxmatik'te bulabilirsiniz.

Romantik pembe

Yatak odanızda romantik ve huzurlu bir ortam yaratmak isterseniz pembe sizin için en ideal renklerden biri. Yumuşak ve sıcak bir renk olan pembenin huzur veren etkisini yatak odanıza taşıyabilirsiniz.

Mor asaleti

Kraliyet ailesinin rengi morla dekorasyonunuzda büyüleyici ve göz kamaştırıcı bir etki yaratmak ister misiniz? Altın sarısı ve morun diğer tonlarıyla kombinleyeceğiniz tasarımınızı klasik tarzla birleştirebilirsiniz.

Neşeli sarı

İçinizi enerjiyle dolduracak ve neşenizi artıracak sarıyla pozitif bir etki yaratmaya ne dersiniz? Sarının tonlarını griyle kullanarak bir uyum yaratabilirsiniz. Parlak ve açık sarıyla karanlık mekânlarınızı da aydınlatabileceğinizi hatırlatalım!

Odanıza ve eşyalarınıza çok yakışacağını düşündüğünüz tüm renkleri Filli Boya'da bulabilirsiniz. Dilerseniz Filli Boya AlpinaSilan ürününe ait İç Cephe Kartelası'na göz atabilir ya da ilham verici Renxmatik sistemiyle kendinize özel renkler oluşturabilirsiniz. Türkiye'de 2.000'e yakın noktada konumlandırılan size en yakın Renxmatik bayisini öğrenmek ve beğendiğiniz rengi evinize uygulamak için https://renxmatik.filliboya.com.tr/ web sitesini inceleyebilirsiniz.

Görseller: https://www.homedit.com/