LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
06 Ağustos 2013

MUTFAK EŞYALARIYLA SIRADIŞI LAMBALAR

Mutfağınızda çatal, kaşık, süzgeç gibi eşyalarla lamba yapabileceğinizi söylesek… Bu lambalarla evinizde farklı bir atmosfer yaratmaya ne dersiniz? Gelin mutfağınızda neler yapabileceğinize bakalım...

 

lamba_1

 

Makarna ya da sebzelerin suyunu süzmek için kullandığınız süzgeci lamba olarak tasarlayabileceğiniz hiç aklınıza gelmiş miydi? Tavana asarak sarkıtacağınız süzgecinizi ampulün etrafına geçirin. Süzgecin kenarlarına çatallarınızı asarak restoran mutfağı atmosferi yaratabilirsiniz.

 

lamba_2

 

Renkli çaydanlıklarınızın altını keserek el yapımı vintage bir ürün oluşturmaya ne dersiniz? Aynı işlemi çaydanlık yerine tencere kullanarak da yapabilirsiniz.

 

lamba_3

 

Konserve tenekelerinizi atmak yerine mutfağınıza renk katacak bir aksesuar olarak değerlendirin. Lamba olarak kullanacağınız teneke kutularla dekorasyonunuza renk katabilirsiniz.

 

lamba_4

 

Kahve fincanlarınızın avize işlevi göreceğini biliyor muydunuz? Fincanınızın dibini çıkarın ve ampulü takmadan önce fincanınızı duyun olduğu kısma yerleştirin. Farklı modeldeki fincanları kullanarak kendi avizenizi yaratabilirsiniz.

 

lamba_5

 

Dekoratif obje olarak kullanacağınız kıyma makinesiyle evinizde rustik bir hava oluşturabilirsiniz.

 

lamba_6

 

Kek kalıbınızı lamba olarak kullanarak renkli ve ilginç bir aksesuar oluşturmak istemez misiniz?

Mutfak eşyalarını kullanıldığı diğer lamba örneklerinden ilham alabilirsiniz.

 

lamba_7

 

 

lamba_8

 

 

lamba_9

 

 

lamba_10

 

 

lamba_11

 

 

Görseller: https://www.homedit.com