LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
06 Ağustos 2013

OTURMA ODALARININ YENİ TRENDİ BEYAZ DUVARLAR

 Aydınlık ve ferah bir evde oturmayı kim istemez? Ev dekorasyonunda aydınlık denildiğinde aklımıza ilk olarak beyaz ve açık renklerle tasarlanmış evler geliyor. Mobilya ve aksesuarlarda sıkça karşılaştığımız beyaz, son yıllarda oturma odalarının trend rengi halini aldı. Beyaz renk, dekorasyonda aydınlık ve ferah bir görünüm verirken, eve daha zarif ve modern bir hava katıyor.

Beyazdan vazgeçemeyenler ve evinde beyaz kullanmak isteyenler, dekorasyonunuzda beyazı nasıl kullanacağınıza gelin birlikte göz atalım…

 

beyaz_duvar_1

 

İskandinav Oturma Odaları

İskandinav evlerinin vazgeçilmez rengi olan beyaz, dekorasyonda da en fazla tercih edilen renklerin başında geliyor. Daha çok duvarlarda beyaz rengin kullanıldığı İskandinav tasarımlarda mobilya ve aksesuarlarda farklı renkler kullanılarak dekorasyon renkli hale getiriliyor. Beyaz koltuk takımlarınızda renkli yastıklar kullanılarak ya da zıt renklerle kombin yaparak evinizde canlı ve hareketli bir dekorasyon uygulayabilirsiniz.

 

beyaz_duvar_2

 

Modern Oturma Odaları

Beyaz duvara uygun bir dekorasyon oluşturmak diğer renklere göre daha kolaydır. Duvarda beyaz kullanarak, dekorasyonunuzda kullanacağınız mobilya ve aksesuarlarınızın daha renkli ve farklı tasarımlar olmasını sağlayabilirsiniz.

 

beyaz_duvar_3

 

Çağdaş Oturma Odaları

Beyaz, kullanıldığı tasarımlarda şıklık ve sadeliği ön plana çıkarıyor. Siz de modern tasarımlar seviyorsanız duvarlarınızı beyaza boyayarak, dekorasyonda kullanacağınız ilginç mobilya ve aksesuarlarınızı ön plana çıkarabilirsiniz. Beyaz duvarlarla karmaşayı azaltarak daha rahatlatıcı ve huzur veren bir tasarım oluşturabilirsiniz.

 

beyaz_duvar_4

 

Geleneksel Oturma Odaları

Geleneksel tarzdaki bu oturma odasının aldığı ışık miktarı az olmasına rağmen, duvarlarda ve mobilyalarda beyaz kullanarak olduğundan daha aydınlık bir ortam elde edebilirsiniz. Dekorasyonunuzda beyaz kullanarak küçük olan salonunuzu hem daha aydınlık hem de olduğundan daha büyük gösterebilirsiniz.

 

beyaz_duvar_6

 

Eklektik Oturma Odaları

Farklı tarzların ve zıt renklerin bir arada kullanıldığı eklektik tasarımlarınızın karmaşık ve göz yoran etkisini duvarda kullanacağınız beyazla sadeleştirebilirsiniz.

Beyaz rengin her tonunu Filli Boya Renxmatik ile elde edebilirsiniz…

 

 

Görseller: http://www.homedit.com/