LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
24 Şubat 2017

PERDE DEKORASYONUNDA ALIŞILMIŞIN DIŞINA ÇIKIN

faktörlerden biri. Peki sizin perdeleriniz ne kadar yaratıcı?
Gelin size önereceğimiz bu farklı fikirlere göz atın. Pencerelerinizi göstermeyen, tam tersine gizleyen sıkıcı bez parçalarından kurtulun!

Kumaş peçetelerden perde yapmaya ne dersiniz?


Mutfağınızın hava kanalı olan küçük pencerenize kullanmaya kıyamadığınız kumaş peçetelerle perde yapmaya ne dersiniz? Birbirinin üstüne düğmeleyeceğiniz peçeteleri pencerenizin büyüklüğüne göre uzatıp, kimsede olmayan bir perdeye sahip olabilirsiniz. Çok orijinal değil mi!
DIY perde tasarımı

Peki ya perde yerine masa örtüsü?


İkinci el alacağınız ya da çeyizinizdeki retro masa örtülerini çürümekten kurtarın! Eskimiş ya da yırtılmış örtülerinizi bile çeşitli şekillerde keserek pencerenize asabilirsiniz. Çapraz ya da uzunlamasına bağlayacağınız bu masa örtüleriyle odanıza bambaşka bir hava katacağınız garanti.
masa örtüsünden perde tasarımı

Şallarınızdan tül yapın!


Favori şalınızı bir kenara koyun, diğerlerinden gözünüze kestirdiğiniz birini alın. Güneşliğinizin arkasına tül gibi asıp odanızı tiyatro sahnesine çevirin! Bu sayede güneşlikten sızan ışık huzmelerini görseldeki gibi renklendirip, odanızın ışığını bile değiştirebilirsiniz.
şaldan perde tasarımı

Kornişinize de renk getirin


Pencere tamam, perde de asıldı… Peki ya korniş? Kornişlerinize giydireceğiniz farklı desenlerdeki kumaşlarla rengârenk kombinasyonlar yaratabilirsiniz. Bu yöntem ayrıca odanızı daha yüksek gösterip ihtişamını artıracak.
kumaş kaplama korniş

Perdenizi kupayla bağlayın!


Evet, yanlış görmediniz. O bir kupa! Perdenizi kırmızı kurdeleyle bağlamaya son verin. Desenli bir porselen kupanın alt kısmını uygun ölçülerde delerek perdenizi onunla bağlayın.Hem şık görüntüsü, hem eğlenceli duruşuyla bu kupa tüm gözleri üstünde toplayacak.
yaratıcı perde tutucu
Görseller: bhg.com