LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
26 Şubat 2016

Rengarenk Evler İçin Retro Stil


2016’da bir dekorasyon trendi olacak stili tanıyın: Retro. 1950’ler, 1960’lar ve 1970’lerin evlerinden ilham alan Retro stiliyle evinizi canlandırabilirsiniz.


 


Retro stil için “Kesinlikle şöyledir!” diyemeyiz. Kalıpları olmaması bakımından Retro size kolaylık sağlıyor. Dönemlerinin en güzel örneklerinden istediğiniz parçaları birlikte kullanarak evinize şıklık getirebilirsiniz.


retro dekorasyon


retro dekorasyon


Retro stilde capcanlı renklerle yumuşak pastel tonlarını kombin ederek görsel bir denge oluşturabilirsiniz. Parlak renk kullanımında karşımıza en çok mor, yeşil, sarı ve turuncu tonları çıkıyor. Pastel tonlar içinse açık pembe ve indigo mavisi tercih edebilirsiniz. Retro stil için duvarlarınızda ipeksi mat dokusu ile Filli Boya  AlpinaSilan ürününün iç cephe kartelasından  Pastel Pembe, Begonvil, Kavun ve Çayır renkleri tercih edilebilir.


 


retro dekorasyon


retro dekorasyon


Retro stilini uygulamak için ilk yapabileceğiniz geniş ve keskin hatlı büyük bir kanepeyle yuvarlak hatlı minimal tekli koltukları birlikte kullanmak. Krom ya da lakeli koyu renk ahşap, mobilyalarda en çok tercih edilen malzemeler arasında.


 


retro dekorasyon


Fazla göze çarpmayan mobilyalarda Vintage stil tercih ederek hem nostalji vurgusunu artırabilir hem de dengeli bir tarz yakalayabilirsiniz.


 


retro dekorasyon


Retro stilin vazgeçilmezleri eğrili desen, damalı desen ve şal desenini evinizin her alanında kullanabilirsiniz. Bu desenlerde mobilya yüzeyleri, renkli yastıklar ve halılar evinizi hareketlendirmek için ideal.


 


retro dekorasyon


Halı demişken duvardan duvara halı kaplamanın da Retro stilin öne çıkan ögelerinden olduğunu hatırlatalım. Halıda capcanlı renkler seçmekten çekinmeyin. Shaggy tarzı halılar da Retro stilde oldukça sık tercih edilir. Bu halılardan küçük boyutta bir tane alıp koltuğunuzun üzerine de serebilirsiniz.


 


retro dekorasyon


retro dekorasyon


Eviniz için eğlenceli bir tema sağlayan Retro stilde bol aksesuara yer verebilirsiniz. Çizgi roman sayfalarının büyük baskılarından tablolar, 80’li yılların popüler lava lambaları hatta disko topuyla evinizi süsleyebilirsiniz.


 


(Görseller: Decoist.com)