LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
06 Ağustos 2013

RENKLİ BİR EV

Dekorasyonda renklerden neden vazgeçemediğimizi, renklerin anlamını sizler için kısaca özetledik....

renkliev_1

 

Renkler kişiliğimizi gösterir

Eviniz nasıl biri olduğunuz hakkında çok fazla şey anlatır. Kişisel tercihler ve renkler arasında böyle bir bağlantı var. Evinizde en çok bulunan rengi seçin ve bu rengi kimlerin kullandığına dair bir fikir edinin.

 

Kırmızı: Hedefe odaklanmış, kararlı

Turuncu: Enerjik, mutlu

Sarı: Dışa dönük, kontrollü, ikna edici

Yeşil: Yardımsever, şefkatli

Mavi: Çözüm odaklı, tedbirli

Mor: Rahatlatıcı, değerli

Beyaz: Barışçıl, organizasyon kabiliyeti yüksek

Siyah: Muhafazakâr, yaratıcı

Kahverengi: Pratik, lider

renkliev_2

Renkler ruh halimizi etkiler

Dekorasyon, bir evi doğru şekilde biçimlendirmekten daha fazla anlam taşıyor. Renkleri kullanarak ruh halinizde olumlu etkiler yaratabilirsiniz.

Evinizi dekore ederken bunları asla unutmayın:

- Evinizin enerjik olmasını istiyorsanız kırmızı, sarı, turuncu gibi sıcak renkler kullanın. Sıcak renklerin her tonunu Filli Boya Renxmatik Kişiye Renk Üretim Sistemi'nde bulabileceğinizi hatırlatalım.

- Evinizin rahatlatıcı ve huzurlu olmasını istiyorsanız yeşil, mavi, açık mor gibi soğuk renkler kullanın.

- Kullandığınız renk ne olursa olsun bir denge oluşturmaktan asla vazgeçmeyin. Evinizde mutlaka doğal renklere de yer verin.

renkliev_3

Renkler algımızı değiştirir

Herkes kendi evine sahip olmak ya da evinin daha büyük, daha kullanışlı olmasını ister. Ancak unutmayın, evinizin küçük ya da kullanışsız olması durumunu değiştirmek sizin elinizde. Bunu da doğru dekorasyon tarzını ve doğru renkleri kullanarak gerçekleştirebilirsiniz. Birkaç renk hilesiyle evinizi olduğundan farklı gösterebilirsiniz.

 

Küçük bir evde yaşıyorsanız duvarları beyaz ya da açık renklerde boyayarak daha geniş görünmesini sağlayabilirsiniz. Aynı şekilde yine tavanlarınızı da beyaz şekliyle bırakmalısınız.

Mobilyalarınızı duvarları boyadığınız renge yakın bir renkte seçmeniz de oldukça önemli. İki rengin birbiriyle olan ilişkisi de odanızın çok daha büyük algılanmasını sağlayacaktır.

 

Çok geniş odalarınız içinse koyu renkler kullanmanızı öneririz. Parlak ve koyu renkler dikkat çekecek, ilginin odak noktasında yoğunlaşmasını sağlayacaktır. Ayrıca duvarlarınızı birbirinden farklı koyu renge boyamak da iyi bir yöntem olabilir.

 

 

Görseller: www.freshome.com