LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
25 Ağustos 2017

Şehir Evlerinde Bahçe İlhamı

Askıda Saksılar


saksı bitkileri

Saksı bitkilerini duvara asmak şehirdeki apartman dairenize vaha benzeri, bohem şık bir dokunuş katar. Dekoratif boncuklarla süslenmiş daha lüks versiyonları da tercih edebilirsiniz. Çiçekler ne kadar renkli, saksılar ne kadar çeşitli olursa; duvarınızdaki görünüm de o kadar stil sahibi ve benzersiz olacaktır.


Terrarium Modelleri


terrarium modelleri

Sukulent bitkiler şehir sakinleri için daime popüler ve tatminkar bir seçenek. Üstelik bu bitkiler daha az ışık ve daha az bakım gerektiriyor. Evinize bir terrarium alarak içinde kendi sukulent bitkilerinizi yetiştirebilirsiniz. Bir terrariumun içine üç farklı tür bitki, biraz dekoratif kum, biraz da kumsalı çağrıştıran dekoratif aksesuar koyarak dairenizin içinde kendi özel vahanızı meydana getirebilirsiniz. Bu küçük bahçeye bakmak için haftada bir kez bitkilerinize tatlı su banyosu yaptırmanız yeterli.


Sevimli Kumaşlar


dekoratif saksılar

Eğreltiotları, diğer bitkilere ağaçlara dolanarak büyüyebilirler. Bu da gelişmek için daha az kök alanına ihtiyaç duymalarını sağlar. Böylelikle bu bitkiler evin çeşitli bölümlerinde montaj malzemesi gibi kullanılabilir. Küçük bir kavanozun içerisinde yetiştirebileceğiniz eğreltiotlarının etrafına çuval malzemesi benzeri, etnik desenli kumaşlar sararak son derece bohem bir dekoratif atmosfer elde edebilirsiniz.


Yeşil Ev


yeşil ev

Evinizin balkonunda bile kendi organik tarımınızı yapabilirsiniz. Sepetlerin içinde sebzeler, meyveler ve çiçekler yetiştirebilirsiniz. Üstelik bu organik tarım ürünlerinin birçoğunun bakımı da oldukça kolay. Haftada birkaç gün sulamanız yeterli. Böylelikle hem evinizde yeşil bir alan oluşturmuş olursunuz hem de kendi yetiştirdiğiniz taze, organik ve katkı içermeyen ürünleri tüketebilirsiniz.


Filli Boya Caparol Garten Teaköl Teak Yağı


Evinizde bahçe ilhamını yaşatmak için ahşap mobilyalarınıza özen göstermelisiniz. Tik ağacından yapılma ve benzeri sert malzemelerle oluşmuş ahşap mobilyalarınızın temiz ve bakımlı olması için Filli Boya Caparol Garten Teaköl Teak Yağı’nı kullanabilirsiniz. Ahşabı koruyan ve canlandıran bu ürünün uygulaması da son derece kolaydır.


Görseller: marthastewart.com