LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
02 Kasım 2015

SİNEMA ODASI DEKORASYONU İÇİN SİNEMATİK TEMALAR

Kimileri film izlerken olabildiğince sade dekore edilmiş bir ortam ister, kimileriyse son teknoloji ekipmanlara sahip renkli bir sinema odası. Bu renkli sinema odası fikirlerine yakından bakalım mı? Sinema sanatına uygun temalara sahip sinema odaları dizaynı için önerilerimizden yardım alabilirsiniz.

 

1920’lerde film izlemek

sinema, sinema odası, tematik sinema odası

Sinemaya gitmenin bir lüks olduğu dönemlerde, sinema salonları da buna yakışacak derecede şık ve gösterişli dizayn edilirdi. Bir Hollywood klasiğini o dönemleri andıran, avize gibi retro detaylarla süslü bir sinema odasında izlemenin keyfi başka olacaktır.

 

Malikânede film

sinema, sinema odası, tematik sinema odası

Sinema odasında oymalı duvar işlemeleri, konforlu deri koltuk ve başka detaylarla bir malikâne atmosferi yaratmak güzel olmaz mı? Böyle bir oda, The Godfather serisini ya da eski Dallas dizisini izlemek için en ideal yer.

 

Batman tutkunları için

sinema, sinema odası, tematik sinema odası

Çizgi roman severlerin içinden çıkmak istemeyeceği bir oda için Batman’in gizli odasından ilham alınabilir. Bu odada sadece Batman filmlerini değil, her türlü çizgi roman uyarlamasını izlemek çok keyifli olacaktır.

 

Ölüm Yıldızı’nda gösterim

sinema, sinema odası, tematik sinema odası

Bir başka yaratıcı sinema odası teması da Star Wars hayranları için geliyor. Filmdeki Ölüm Yıldızı’ndan esinlenerek oluşturulmuş bu odada, sınırların dışına çıkıp siyah-beyaz ve sessiz bir film izlemek de güzel olur.

 

Fütürist sinema

sinema, sinema odası, tematik sinema odası

Soyut desenlerle minimalist stilde dekore edilmiş, en son teknolojik aletlerle donatılmış bir sinema odasına ne dersiniz? Gelecekten fırlayıp gelmiş gibi duran bu oda adeta 2001 A Space Odyssey gibi kült bir bilimkurgu izlemek için tasarlanmış.

 

(Görseller: Boredpanda.com)