LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
25 Ağustos 2015

SON DÖNEMİN ŞIK DEKORASYON TRENDLERİ

Bir zamanlar şık ev denilince pek çok kişinin aklına varak işlemeler, ihtişamlı dekorasyonlar gelirdi. Geçmişte uyumlu olduğu düşünülen dekorların neredeyse tamamı modern çağın gerisinde kaldı. Artık kimse karmaşık dekorasyonun içinde kaybolmak istemiyor. Hızla değişen ve ihtiyaca göre şekillenen dekorasyon dünyasında son dönemde neler olduğunu merak ediyorsanız işte o sorunun cevapları...

 

Dağınıklığa yer yok!

1.gorsel-black-modern-home-glass-coffee-table-lighting

 

Son dönemde evlerinde şıklık isteyenler tercihlerini minimal eşya ve dekorlardan yana kullanıyor. Bu da artık "şaşalı" dizaynların geride kaldığını, gösterişten uzaklaşıldığını ve artık sadeliğe eğilimin arttığını gösteriyor. Minimalist estetiğin sağladığı en önemli yararlardan biri dağınıklılığa yer vermemesi ve şehir hayatından ayrılıp eve adım atıldığında yarattığı rahatlama duygusu.

 

Hem pratik hem şık

2.gorsel-ll-white-minimalist-living

 

2015'in getirdiği şık tasarım trendlerinden biri olan minimalizmde ferah çizgi her zaman yerini koruyor. Geçmişte popüler olan barok stilin aksine mobilyaların oldukça sade tutulması ön planda yer alıyor. Minimalizmin ortaya koyduğu en önemli anlayıştan biri sadelik olsa da bu dekorasyon stilinin getirdiği pek çok avantaj bulunuyor. Odanızı işgal eden bir tasarım yerine hem pratikliğe hem de kaliteye odaklanıldığı için çok daha kullanışlı ürünler ortaya çıkıyor.

 

Dekorlarınız gün yüzüne çıksın

3.gorsel-accent-tables-club-chairs

 

Minimalist dekorasyona pek sıcak bakmayanlardansanız sizi bekleyen başka seçenekler de bulunuyor. Biblolarınıza, kitaplarınıza daha fazla yer ayırmak da istiyor olabilirsiniz. Bu noktada odaklanmanız gereken noktanın gözü yormayan bir dekorasyon olduğunu belirtebiliriz. Odalarınıza bir kültür, renk katarak evinize bir kişilik kazandırabilirsiniz. Bu da evinizin zarafetini artırmaya fazlasıyla yetecektir.

 

 

Görseller: freshome.com