LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
06 Ağustos 2013

TASARIMI EN İLGİNÇ KAFE VE RESTORANLAR

Yemek yemek ya da arkadaşlarınızla oturup sohbet etmek için nasıl bir kafede oturmayı tercih edersiniz? Tasarımının ve menüsünün farklı olması sizi bir restorana ya da kafeye gitmeye teşvik edebilir mi? İşte iç tasarımıyla farklılık yaratan ve merak uyandıran ilginç kafe ve restoranlar!
 
ilgincrestoranlar_1
İsviçreli sanatçı H.R. Giger İsviçre'deki Giger Museum Bar'ı Ridley Scott'ın Alien filminden ilham alarak tasarladı. Sandalye ve tavanlarında omurga ve iskelet şekillerinin kullanıldığı Giger Bar oldukça sıradışı bir tasarıma sahip. 
 
ilgincrestoranlar_2
Dikiş makineleri, daktilo, eski telefonlar, metal boru ve süs eşyalarıyla dekore edilen Truth Cafe’nin tasarımı Haldane Martin’e ait. Bilimkurgu filmlerindeki mekanik bir robot sistemine benzeyen bu kahve dükkânı Güney Afrika’da bulunuyor.
ilgincrestoranlar_3
Eski bir askeri hastanenin şapelini restorana dönüştüren Piet Boon, kilisenin tavan mimarisini bozmamaya özen göstererek dekorasyonu modern çizgilerle birleştirmiş. Kilisenin içine inşa edilen “Jane Restoran” Belçika Antwerp’de bulunuyor.
ilgincrestoranlar_4
Dekorasyonunda bisikletlerin kullanıldığı bu kafe Romanya’da bulunuyor. Aline Turdean’ın bisiklet parçalarını kullanarak tasarladığı Bisiklet Kafe renkli görüntüsüyle oldukça ilgi çekici.
ilgincrestoranlar_5
Masa ve sandalyeleri ağaç dallarından oluşan bu kafe Tokyo’da bulunuyor. Siyah ve beyaz renklerin kullanıldığı Ki Kafe’nin ağaç dalları askı olarak kullanılabiliyor.
ilgincrestoranlar_6
 
Londra’da bulunan bu Hint restoranı çok sayıda müşteriyi ağırlayabilecek kapasitede. Sıradışı bir stilin kullanıldığı restoranda masalar arasında bölmeler merdivenle çift katlı hale getirilmiş.
 
Görseller: https://www.boredpanda.com.tr/