LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
21 Mart 2017

YATAK ODANIZDAN BİR AN ÖNCE KALDIRMANIZ GEREKEN 5 EŞYA

Bazen eşyalarınıza veda etmenin ne kadar zor olduğunu biz de biliyoruz. Ama yatak odanızda yapacağınız birkaç değişiklikle daha temiz ve düzenli bir ortam yaratarak uyku kalitenizi artırabilir ve odanızı daha huzurlu bir hale getirebilirsiniz.

Yastıklarınızı test edin


Yastıklarınızın ömrünü doldurup doldurmadığını kolay bir yöntemle öğrenebilirsiniz. Yastığınızı ikiye katlayın. Eğer bıraktığınızda bir yay misali ilk halini almıyorsa yeni bir yastık alma vaktiniz gelmiş de geçiyor demektir.
yeni yatak yastıkları

Okuduğunuz kitapları artık kaldırma vakti geldi


Elbette kitaplar sohbet açıcı olarak önemli bir rol oynar ama bunun yatak odanızda gerçekleşme ihtimali oldukça düşük. Bu yüzden komodinin üzerinde günlerdir ilgi bekleyen kitaplarınızı kütüphaneye yerleştirip, odanızdaki dağınıklığı azaltın. Hatta bir arkadaşınıza verin, o da kitap zevkinize hayran kalsın.
kitaptan komodin tasarımı

Giymediğiniz giysilere veda edin


Her ne kadar atmaya kıyamasanız da yıllardır dolabınızda yer edinmiş eski giysilerinize veda etmenizin zamanı geldi. Bu giysileri bağışlayarak hem dolabınızda yeni giysilere yer açabilir hem de ihtiyacı olan birini sevindirebilirsiniz.
giysi dağınıklığı

Teknolojik ürünlerinizi gözden geçirin


Hiçbir şeyin yok edemediği eski telefonunuz, laptopunuz, saatiniz yatak odanızda boşa yer tutmasın. Çekmecelerinizde temizliğe giderek kullanılacak durumda olmayan bu tip ürünleri yatak odanızdan uzak tutun.
yatak odasında ıvır zıvır çekmecesi

Telefonunuzu yatak odanızda tutmayın


Telefonunuzu yatak odanızda tutmamak için o kadar çok sebep var ki. Mesela cep telefonları klozetten bile daha çok mikrop barındırıyor. Elimizden düşüremediğimiz için kıymetli uykumuzdan da çalıyor. Sanıyoruz ki ne kadar çok radyasyon yaydığını söylememize gerek bile yok.
yatak başında cep telefonu

Yatak odanızda köklü bir değişiklik için duvar renklerini değiştirin


Renklerin psikolojimize olan etkisi uzun zamandır sır olmaktan çıktı. Renklerin özellikleriyle ilgili bilgilere Filli Boya web sitesindeki şu yazıdan ulaşabilirsiniz. Yatak odası özelinde konuşmak gerekirse bu mekân dinlenmek ve uyumamız için tasarlandığından burada huzur veren sakin renkler kullanmak en iyisidir. Örneğin yeşil duvar boyası yatak odalarında pek karşımıza çıkmasa da huzur verici özelliğiyle yatak odaları için en ideal renklerden biridir. Yatak odanızın duvarlarını yeşilin açık bir tonuna boyayarak mobilya ve yatak örtülerinizde kullanacağınız farklı renklerle yatak odanızı dekore edebilirsiniz. Mavi, yatak odası için uygun olan bir başka renktir. Denizin ve gök yüzünün rengi olan mavi renk ve tonları yatak odanıza sakinlik getirecek, uyku kalitenizi artıracaktır.


Görseller: countryliving.com