Eğitim

Filli Boya’dan Okullara Renksel Dönüşüm

Filli Boya, hayata geçirdiği “Filli Okul” projesi kapsamında, 2008 yılından bugüne yüzlerce ton boya ile 2.5 milyon m’2 den fazla alanı renklendirilerek 500 binden fazla öğrencimizin eğitim gördüğü binden fazla okulumuzu renklendirdi.
Filli Boya, çocukların daha iyi şartlarda eğitim almalarını desteklemek amacıyla 2008 yılından bu yana, Anadolu’da sosyo-ekonomik açıdan zor durumda olan küçük il, ilçe ve kırsal kesimdeki okulların boyanmasına katkı sağlıyor.
Türkiye’nin dört bir yanındaki okulların sağlıklı ve modern eğitim şartlarına kavuşturulması amacıyla Filli Boya, çocukları geleceğe hazırlayan okullarımızı yeni eğitim öğretim yılına hazır hale getiriyor.

Filli Boya Masal Masal Matitas Projesine Destek…

Filli Boya; Ağustos-Kasım 2012 döneminde AB Gençlik Programı kapsamında gerçekleştirilen Masal Masal Matitas projesine destek verdi. Türkiye, Macaristan ve İtalya’da gerçekleştirilen bir dizi etkinlik kapsamında Sulukule Gönüllüleri Derneği, Bilgi Üniversitesi, Tog Gönüllüleri ile birlikte atölye çalışmaları düzenlendi, Hattat Rakım İlköğretim Okulu duvarları Filli Boya ile yeni renklerine kavuştu.

Filli Boya, Baba Beni Okula Gönder ( BBOG) Kampanyası’na Destek…

Filli Boya, Baba Beni Okula Gönder ( BBOG) Kampanyası kapsamında Anadolu’da yapılan 11 adet kız yurdunun boyanmasına katkı sağladı. Kurulduğu yıldan bu yana kurumsal sorumluluk bilinciyle hareket etmeye özen gösteren Filli Boya, Anadolu’da okumaya çalışan 1315 kızımızın daha renkli ve temiz olanaklarla eğitim görmeleri için Türkiye’nin dört bir yanından gelen yardım girişimlerine ortak oldu. Filli Boya, Baba Beni Okula Gönder Kampanyası kapsamında; Kars, Kahramanmaraş, Osmaniye, Bartın, Mardin, Gümüşhane, Iğdır, Siirt başta olmak üzere Anadolu’dan 11 adet kız yurdunun iç ve dış cephesinin boyanmasına katkı sağladı. Kurumsal sorumluluk kampanyalarına desteğiyle hayatları renklendirecek olan Filli Boya, bu konudaki hassasiyetli çalışmalarına devam ediyor.

Filli Boya ve Akut Elele Verdi, 78 Okulu Boyadı...

Filli Boya, Arama Kurtarma Derneği (AKUT) tarafından sürdürülen “Akut Anadolu’yla Elele” projesinin destekçileri arasında yerini alarak 2011 yılında 78 okulun boyanmasını sağladı.

Filli Boya’dan Lösev’in Okul ve Kreş İnşaatına Destek

Filli Boya; sosyal sorumluluk bilinciyle sürdürdüğü çalışmalarına bir yenisini daha ekleyerek Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı (Lösev) tarafından Ankara ili, Gölbaşı ilçesinde inşa edilen Lösemili Çocuklar Köyü’nün iç ve dış cephe boyalarını temin etti. Filli Boya’nın da katkıda bulunduğu Lösemili Çocuklar Köyü; lösemi hastası çocuklarını tedavi ettirebilmek için Anadolu’nun çeşitli bölgelerinden gelen aileler ve çocukların tedavi süresince konaklayabilmeleri için inşa edildi

Filli Boya Bilim Kampı

Bilim Kampı projesi; kapsamında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı işbirliği, TÜBİTAK- TÜSSİDE ve akademisyenlerin desteği ile maddi olanakları sınırlı çocuklara yönelik bir projeye imza atılmıştır. Proje kapsamında maddi olanakları sınırlı çocukların her türlü gelişimine destek verecek bir dizi eğitim ve faaliyetten geçirilerek hayata daha donanımlı hazırlanmaları hedeflenmiştir. Modellemesiyle ülkemizde bir ilk olan proje kapsamında akademik başarısı yüksek çocukların akademik alanda başarılı olma potansiyeli olan bu çocuklara bilimsel bakış açısı kazandırmayı, kendilerine olan güvenlerini desteklemeyi ve geleceğe umutla bakmalarını sağlamayı amaçlanmıştır. İki dönem halinde programlanan kampların ilki 9 Ağustos ve 16 Ağustos 2015 tarihlerinde iki ayrı grup halinde, 13-14 yaş aralığında 25’er kişilik öğrenci grubuna (25’i kız ve 25 erkek, toplam 50 öğrenci) uygulanmıştır. Projenin ikinci ayağı 2016 yılı sömestr döneminde de devam etmiştir.

Devamını gör.. Gizle..