Çevre ve Doğal yaşam

“Filli Boya Renkli Barınaklar” Projesi Filli Boya ve Haçiko Elele Verdi, Barınakları Renklendirdi…

Türk Boya sektörünün lideri Filli Boya nın; sosyal sorumluluk bilinciyle Gazeteci Ömür Gedik in başkanlığında kurulan Haçiko Derneği ile birlikte 21 Temmuz – 04 Ağustos 2011 düzenlendiği “Filli Boya ile Renkli Barınaklar” kampanyası sosyal medyada yoğun ilgi ve destekle gerçekleştirildi.

Filli Boya nın facebook sayfasındaki kampanya katılım formunu doldurularak paylaşanlar ve Filli Boya nın twitter adresinden yayınlanan kampanya mesajı retweet edenler adına Filli Boya barınaklara 1 kg. boya yardımı yaptı. Bu projeyle küçük can dostlarımız renkli ve hijyenik yuvalarına kavuşmuş oldu.

“Filli Boya ile Renkli Barınaklar” kampanyasıyla 1 milyona yakın duyarlı vatandaşın, hayvan severin sağduyusu harekete geçirilerek yardıma muhtaç, sahipsiz hayvanların yaşadığı barınaklara dikkat çekildi, konuyla ilgili duyarlılık oluşturuldu.

Haçiko Derneği (Hayvanları Çaresizlik ve İlgisizlikten Koruma Derneği) tarafından tespit edilen ve 4.000 i aşkın yardıma muhtaç, sahipsiz hayvanın yaşadığı 10 barınağa Filli Boya tarafından boyaları kampanyanın tamamlanmasının ardından teslim edildi.

Kampanya kapsamında;

-Kadıköy Belediyesi Hayvan Bakım Merkezi,
-Yedikule Hayvan Barınağı,
-Bayrampaşa Belediye Barınağı,
-Silivri Belediyesi Hayvan Rehabilitasyon Merkezi,
-Kemerburgaz Doğal Yaşam Alanı,
-Büyükçekmece Belediyesi Çakmaklı Hayvan Barınağı,
-Üsküdar Hayvan Barınağı,
-Şarköy Hayvan Barınağı, Çanakkale Hayvan Barınağı
-ve Büyükada Hayvan Barınağı na
boyaları teslim edilerek, 3.600 metrekareden fazla alanın renklendirilmesi sağlandı, Barınaklar hayan sevenlerin aileleri ile daha sık ziyaret edebilmeleri için için temiz ve bakımlı hale getirildi.

Haçiko Derneği kurucusu Gazeteci Ömür Gedik in katılımıyla gerçekleştirilen kısa barınak ziyaretine basının katılımı da sağlanarak duyarlı tüm vatandaşların; hayvan severlerin bu konuya olan ilgisi artırılmaya çalışıldı.

Çevre ve Doğal yaşam
Çevre ve Doğal yaşam
Çevre ve Doğal yaşam
Çevre ve Doğal yaşam
Devamını gör.. Gizle..