Renklerin Hissettirdikleri - Sarı

Sosyalliği ve iyimserliği ifade eden sarının, coşku ve hareketlilik gibi etkileri var. Arkadaş canlısı insanların tercihi olan sarı cesareti ve yeniliklere açık olmayı simgeler. Harekete geçmek için bir tetikleyici arayanlar bu parlak rengin enerjisinden faydalanabilir. Güneşin berrak ışıklarını andıran sarı, yaratıcılık arayanlara da ilham verir. Sarının fazla kullanımı kafa karışıklığına ve depresyona sebep olabilir. Örneğin bazı araştırmacılar, dünyaca ünlü ressam Vincent Van Gogh’un son dönemlerde en çok tercih ettiği rengin sarı olmasını da buna bağlıyor. Sarı, aynı zamanda geçiciliği temsil eder. Bu yüzden birçok ülkede taksiler sarı renktedir. Trafik lambalarında hareket etmeyle durma arasındaki süre için sarının kullanılması rastlantı değildir.

İç Mekânda Sarı'nın Kullanımı

Sıcak sarıyı, tamamlayıcı rengi morla birlikte kullanarak bir uyum yakalayabilirsiniz. Oturma odası ya da yatak odasında kullanımı göz yorabilir. Bu yüzden antre ya da banyo gibi, fazla vakit geçirmediğiniz alanlarda kullanmak daha doğru. Sarı ayrıca çocuk ve genç odalarında, çalışma ve yatak odalarında mor ile beraber kullanılmalı.
Hizmetlerinize, kampanyalarınıza, ürünlerinize ve yeniliklerinize yönelik bilgilendirmelerin yapılması amacıyla bildirdiğim e-posta adresime
BETEK BOYA VE KİMYA SAN A.Ş. tarafından e-posta ve bülten gönderilmesini

ONAYLIYORUM ONAYLAMIYORUM
Lütfen geçerli bir email adresi giriniz.

TAMAM