Blog

Renk Paleti

Banyo Yenileme Fikirleri

Banyo Yenileme Fikirleri

Banyonuzun eski görünümünden şikayetçiyseniz ya da biraz yenilik peşindeyseniz banyo yenileme fikirleri ile istediğiniz değişimi hayata geçirebilirsiniz. Banyonuza estetik bir görünüm kazandırmak veya daha işlevsel bir alan yaratmak istediğinizde pratik ve etkili fikirleri uygulayabilirsiniz. İster ufak dokunuşlarla ister daha kapsamlı yenileme projeleriyle banyonuza yepyeni bir görünüm kazandırmak için birbirinden pratik ve ilham verici önerilerimizi mutlaka göz atın!

Dekorasyon Tarzınıza Karar Verin

Banyo yenileme için harekete geçmeden önce banyo dekorasyon fikirleri konusunda araştırma yaparak sizin için en ideal dekorasyon tarzını seçebilirsiniz. Tercihinizi sade ya da renkli banyo dekorasyonundan yana kullanabilir, kararınızı verdikten sonra kullanacağınız malzemeleri satın alabilirsiniz. Ayrıca eski banyo yenileme konusunda adım atmadan önce sahip olduğunuz alanın boyutlarını da hesaba katmanız gerekiyor. Küçük ya da geniş banyolar için ilham alabileceğiniz işlevsel banyo yenileme fikirleri ile mevcut alanı en ideal şekilde değerlendirebilirsiniz.


Yenilemeye Duvarlardan Başlayın

Banyo yenileme süreci, duvarlarınız için yepyeni bir renk seçmenin tam zamanı! Banyonuza ferahlık katan, hayalinizdeki banyo dekorasyon tarzını tamamlayan bir renk seçerek işe başlayabilirsiniz. Banyo denildiğinde ilk akla gelen renklerden biri, elbette beyaz. Yalın ve aydınlık bir atmosfer için Filli Boya'nın İpeksi serisinden beyazın size en çok hitap eden tonunu seçebilirsiniz. Yudum serisinden pastel mavi tonlarıyla aydınlık bir ortam yaratabilir, Irmak serisinde yer alan turkuaz tonları ile suyun dinginleştirici etkisini banyonuza taşıyabilirsiniz. Enerjik ve zinde hissettiren bir tarza imza atmak için sarının canlı tonlarından faydalanabilirsiniz. Bunun için Işıltı serisinin iç açıcı sarı tonlarına mutlaka göz atın. Masal serisinin açıktan koyuya uzanan zengin pembe tonu çeşitliliğiyle banyonuzda romantik ve samimi bir ortam yaratabilirsiniz. Banyo duvarlarınızda küf sorunu varsa lekeleri gidermek için Kapatan ürününü kullanabilir, detaylı bilgi için Duvardaki Küf Lekesi Nasıl Çıkar? içeriğimizi okuyabilirsiniz.

Fayanslarınıza Renk ve Hareket Katın

Banyo duvarlarınızı boyadıktan sonra sıra geldi fayanslara. Fayans kırmadan banyo yenileme mümkün! Göz zevkinize hitap eden bir görünüm için fayanslarınızın, duvar renginizle uyumlu olması gerekiyor. Tüm yüzeylerde yüksek kapatma gücüne sahip olan Afilli Multisurface Boyalar duvar fayanslarınızda kullanım için ideal. Dilerseniz fayanslarınızı boyadıktan sonra Afilli Multisurface Varnish ile daha parlak ve dayanıklı hale getirebilir, Afilli Stencil serisi ile fayans yüzeylerine desen uygulamaları yapabilirsiniz. Stencil uygulaması ile duvarlarınıza da hareket katabilirsiniz.

Banyo Dolaplarınızı Elden Geçirin

Boyaları dökülmüş, yıpranmış dolaplar, banyonuzda eski ve bakımsız bir görünüme neden olabilir. Banyo yenileme sürecinde eski dolaplarınızı yenilemeyi de mutlaka hesaba katmalısınız. Tüm dolapları atıp yenilerini almak yerine banyo dolabı yenileme projeleri ile hem tam zevkinize uygun dolaplara sahip olabilir hem de banyo yenileme maliyeti konusunda tasarruf odaklı davranabilirsiniz. Filli Boya'nın Afilli Ev Bakımı, Hobi ve Güzelleştirme ile banyo dolaplarınızı istediğiniz gibi yenileyebilir, renklendirebilirsiniz. Dolabınızı yenilerlen takip etmeniz gereken başlıca adımlar şu şekilde:

● Öncelikle çekmece ve kapaklardaki kulpları sökün, ortaya çıkan delikleri macun ile kapatın.

● Boyanacak yüzeyi macunlanan kısım da dahil olmak üzere zımparalayın ve nemli bezle temizleyin.

● Bir kat astar uygulayın.

● İlk kat boyayı sürdükten sonra 4 saat bekleyin ve ikinci katı uygulayın.

● Yine 4 saat bekledikten sonra ilk kat verniği sürün. Beş saat kurumaya bıraktıktan sonra ikinci kat verniği sürün.

● Vernik tamamen kuruduktan sonra kulpları takarak yenilenen banyo dolaplarınızı keyifle kullanabilirsiniz.