Blog

Renk Paleti

Evi Ferah Gösteren Boya Renklerinden Kırık Beyaz ile Tanışın

Evi Ferah Gösteren Boya Renklerinden Kırık Beyaz ile Tanışın

Evde geçirilen zamanı daha zevkli kılmanın bir yolu ferah duvar renklerine sahip olmaktır. Duvarlar evdeki en geniş yüzeyler olduğu için kullanılan boya rengi ortamın atmosferini doğrudan etkiler. Duvarlarda kullanılan renkler ortamın büyük ya da küçük, aydınlık veya loş görünmesine neden olabilir. Duvarları dekoratif objelerle süslemeden önce doğru renklerle boyayıp hareketlendirmekte fayda vardır.

Evi Ferah Gösteren Boya Renkleri Nelerdir?

Pandemi ve sonrasında evde daha fazla zaman geçirilen bu dönemde özellikle küçük apartman dairelerinde kullanılan duvar boyası tercihi oldukça önemlidir. Koyu ve iddialı renkler ortamı olduğundan küçük ve kasvetli gösterirken açık renkler daha ferah ve aydınlık bir ortam yaratır. Açık renkler alana daha büyükmüş hissi kazandırır. Su yeşili, uçuk mavi, kırık beyaz gibi renkler ışığı yansıttığı için ortamda genişlik efekti yaratır. Özellikle Kırık Beyaz bu açıdan büyük avantaj sağlar. Zarafeti ve şıklığı temsil eden bu tonlar yaygın kullanıma sahiptir. Açık ve koyu her mobilya seçimiyle mükemmel uyum sağlar. Kırık Beyaz boya kusursuz bir fon oluşturur. Göz alıcı fotoğraf çekimleri için kırık beyaz duvarlarınızı zemin olarak kullanabilirsiniz. Böylelikle resmini çekeceğiniz objeyi ön planda tutabilirsiniz.

Kırık Beyaz diğer renklerle kırılarak elde edilen saf beyazdan daha koyu bir tondur. Saf beyaz kadar göz yorucu değildir. Yeşil ya da kırmızı gibi renklerle kırılmış bir kırık beyaz rengi bulmak mümkündür. Minimalist dekorasyon söz konusu olduğunda saf beyaza yakın bir boya tonu kullanıldığında sıkıcı bir atmosfer oluşabilir. Bundan dolayı bu tarz dekorasyon uygulamasında kırık beyaz duvar rengi kullanılması daha başarılı bir sonuç verebilir.

Kırık Beyaz duvar rengi, krem ve kahve tonlarındaki mobilyalarla kullanıldığında ferah bir görünüm yakalanır. Bu tonları evin her odasında rahatlıkla kullanabilirsiniz. Böylelikle odalar arasındaki renk sınırlamaları yumuşamış olur ve alan daha geniş görünür. Odalarda daha canlı ve enerjik bir hava oluşturulur.

Kırık Beyaz Boya: Ev Dekorasyonu İçin Doğru Seçim

Mobilyalarla duvar renginde uyumu yakalamak her zaman kolay olmayabilir. Ev dekorasyonunda en can alıcı nokta doğru duvar rengine karar vermektir. Kırık Beyaz rengi dekorasyon fikirleri için en kullanışlı renkler arasında yer alır. Hemen hemen her tarz ve renkte mobilya ve aksesuarla kombinlenebilir. Anılarınızı sergileyeceğiniz alanı bu renge boyayabilirsiniz. Renkli çerçeveler ve dikkat çekici raflar kullanarak bu bölümleri görünür kılabilirsiniz.

Uykuya dalmakta zorluk çekiyorsanız sorun duvar renginiz olabilir. Uyarıcı ve fazla enerjik renk seçimleri uykuya dalmanızda size zorluk yaşatabilir. Filli Boya kırık beyaz boya uyguladığınız yatak odalarınızda huzurlu bir atmosfer yakalayabilirsiniz. Uykuya geçişiniz kolaylaşır ve dinlenmiş olarak uyanabilirsiniz.

Kırık Beyaz ile Gelen Ferahlık

Eviniz veya salonunuz küçük metrekarelerdeyse birkaç ipucu ile daha ferah bir ortam yaratabilirsiniz. Evi ferah gösteren boya renkleri kullanarak işe başlayabilirsiniz. Özellikle Kırık Beyaz kullanarak her türlü dekorasyon tarzına uygun bir zemin hazırlamak mümkün. Aynalar ışığı yansıtır ve odaya derinlik hissi katar. Bu nedenle uygun gördüğünüz yerlere ayna yerleştirerek olduğundan büyük görünen bir oda dizayn etmek oldukça kolay ve pratik bir yöntem. Duvarlar gibi oda kapılarında da kırık beyaz kullanabilirsiniz. Bu odanın sınırlarını genişletip daha büyük görünmesine yardımcı olacak bir uygulamadır.

Kırık Beyaz Hangi Renklerle Uyum Sağlar?

Kırık Beyaz neredeyse her renkle uyumludur. Bu nedenle kırık beyaza boyanmış duvarlarınız varsa mobilya ve aksesuar seçimi yaparken daha özgür davranabilirsiniz. Ortamı daha geniş göstermek için kırık beyaz duvarlarınızı açık tonlarda yer döşemesiyle bütünlük içinde kullanabilirsiniz. Gri ve pastel tonlardaki objeler de duvarlarınızla uyum içinde olacaktır. Ferah evler için ahşabın doğallığından faydalanmak da oldukça yaygın kullanılan bir yöntem. Kırık beyaz duvarlar ve soft ahşap mobilyalar evinize hem genişlik katacak hem de oldukça şık bir görüntü sağlamak için birebirdir. Antrasit rengi de kırık beyazla son derece uyumludur. Kırık beyaz renkli oturma odalarınızı yumuşak dokulu antrasit koltuklarla ve ahşap mobilyalarla dekore ederek zevkinizi yansıtabilirsiniz. Evinizi ferahlatacak Filli Boya kırık beyaz tonlarıyla keyif dolu yaşam alanları oluşturabilirsiniz.

Devamını gör.. Gizle..