Blog

Renk Paleti

Evinizi Bahara Hazırlayın

Evinizi Bahara Hazırlayın

Güneşin sıcak yüzünü göstermesi ve doğanın yeniden uyanması ile birlikte evinizde bahara hazırlık yapmaya başlayabilirsiniz. Bu canlı ve enerjik mevsimin ruhunu evinize taşımak ve basit dokunuşlarla yaşam alanınıza bahar havası katmak için ilham veren ipuçlarını takip etmeniz yeterli. Bahar dekorasyonu ipuçlarını keşfetmek ve mevsime yenilenerek adım atmak için yazımızı okumaya devam edin.

Yenilenmeye Duvarlarınızdan Başlayın

Baharın benzersiz enerjisini evinize yansıtmanın en ideal yolu, duvarlarınızı canlı tonlarla boyamak. Renkler dışında hiçbir şey mevsimin yüksek enerjisini bu denli etkili şekilde evinize taşıyamaz. Filli Boya iç cephe renkleri arasında baharı hatırlatan tonlar bir arada. Güneşin yumuşak ve canlı sarı tonlarını bir araya getiren Işıltı serisi, denizin turkuaz ve mavilerini buluşturan Kozmik ve Irmak serileri, doğanın uyanışını hatırlatan yeşil tonlarıyla Kaktüs ve Yaprak serileri, iç cephe boyaları arasında sizi bekliyor. Evinizde bahara hazırlık için uygun renkleri indirilebilir kartelalar yardımıyla seçebilirsiniz. Seçtiğiniz bahar renkleri arasından en doğru tonu belirlemekte zorlanıyorsanız dilediğiniz sayıda rengin 100 ml'lik deneme boylarını bir araya getiren İlham Paketi tam size göre.

Bahar Temizliği İçin Kolları Sıvayın

Bahar temizliği, yeni mevsimi karşılamanın en güzel yollarından biri. Bahar temizliğine başlamadan önce hiçbir detayı atlamadığınızdan emin olmak için oda oda yapacaklarınıza dair bir liste hazırlayın. Bahara hazırlık için yaptığınız detaylı temizlik sayesinde evinizin uzun süredir el sürmediğiniz yerlerindeki tozu ve kiri temizleyebilirsiniz. Rutin temizliğin ötesinde tüm camları silme, dolapların ve beyaz eşyaların arkasını süpürme, koltuk silme, fayans ve derz temizliği, bulaşık ve çamaşır makinelerine bakım yapma gibi yılda bir iki kere yaptığınız işleri de aradan çıkarabilirsiniz. Aktif Silikon Teknolojisi kullanılarak geliştirilen Momento Silan serisiyle boyalı duvarlarınızı kolayca silebilir ve hatta yıkayabilirsiniz. Gardıroplarınızı, mutfak dolaplarınızı ve buzdolabınızı derinlemesine temizlemenin de tam zamanı. Tüm evi kapsayan temizlik sırasında fazlalıklardan arınma ve evinizi düzenleme için de fırsat bulabilirsiniz. Artık kullanmadığınız kıyafetleri, eşyaları ihtiyaç sahiplerine verebilir, evinize ferahlık katabilirsiniz. Bahar temizliği bittiğinde evinizi çok taze ve temiz hissedeceksiniz.

Ufak Dokunuşlarla Evinize Yenilik Katın

Kapsamlı bir değişim yapamasanız da ufak dokunuşlar dahi evinizde bahar havası estirmenize yardımcı olabilir. Halıları kaldırarak yerine açık renkli, dokuma kilimler serebilir; ev tekstili ürünlerini canlı renklerdeki modellerle değiştirebilirsiniz. Örneğin yatak odanızdaki nevresimleri de mevsime göre seçebilir, kış aylarında kullandığınız koyu renk nevresim ve yatak örtülerini canlı tonlardaki tasarımlarla değiştirebilirsiniz. Evde bahar dekorasyonu yaparken çerçevelerden saksılara canlı renklerdeki dekoratif aksesuarlarınızla mevsimin tonlarını yaşam alanlarınıza taşıyabilirsiniz. Alternatif olarak Afilli Multisurface ve Sprey Boyalar ile eskiyen mobilyalarınızı boyayabilir, renklendirmek istediğiniz yüzeyleri boyayarak dönüştürebilirsiniz. Örneğin evinizin tamamını olmasa da antreyi yenileyebilir, salonunuzda bir cumba alanı yaratabilir, birbirinden ilham verici kendin yap projeleri ile minik dokunuşlarla büyük fark yaratabilirsiniz. Ayrıca ilkbaharın ruhunu evinizde yaşatmanın en iyi yollarından bir diğeri, mekanı yeşil ve çiçekli bitkilerle donatmak. Bitkilerin yanı sıra Afilli Stencil modelleri ile evinizi yaprak ve sarmaşık desenleri ile süsleyebilirsiniz.

Mobilyalarınızın Yerini Değiştirin

Bahara hazırlık sırasında evinizde dikkat çekici bir değişim yaratmak istiyorsanız odalarınızdaki eşyaların yerleşimini değiştirebilirsiniz. Özellikle salonunuzda uzun süredir sabit bir oturma düzeniniz varsa mobilyalarınızın yerini değiştirmek, yeni bir eve taşınmışsınız hissi dahi yaşatabilir. Deneme yanılma yöntemiyle mobilyalarınızın yerini değiştirerek yenilik hissini getirebilirsiniz. Evinize yeni bir görünüm kazandırmanın bir diğer yolu, eskiyen sehpa ya da sandalyeleriniz gibi birkaç parçayı boyayarak renklendirerek dekorasyonunuza farklılık katmaktır. Filli Boya Afilli Multisurface ürünlerini çeşitli yüzeylerde kolayca uygulayabilirsiniz. Afilli ürünleriyle tanışmak için hemen tıklayın.
Devamını gör.. Gizle..