Blog

Renk Paleti

İlham Veren Mutfaklar

İlham Veren Mutfaklar

Evinizin sıcaklığını, kelimenin tam anlamı ile hissettiğiniz yer mutfağınızdır. Samimiyetin varlığını en çok hissettiğiniz alanlardandır. Yeme, pişirme, depolama alanları gibi birçok bölümü içinde barındırması sebebi ile dekorasyonu da önemlidir. Mutfağınız tipi ve boyutlarına uygun dekorasyon fikirlerini uygulamalı, tarzınıza duvarlarınızda yansıtmalısınız. Filli Boya nın özel formülü ile bakteri oluşumunu engelleyen, gelişmiş teknolojisi ile nefes alan duvarlar sağlayan Momento Silan-Cleanix, mutfaklar için önerilir. İpeksi mat yapısı ile uygulama sırasında da kolaylık sunan bu boyanın Karnaval 120,Koral 155, Buket 145, Koral 175, Pudra Kahve renklerini mutfağınızı yenilerken mutlaka incelemelisiniz.

Mutfak Tipleri

Ev dekorasyonunda, mevcut alanı en iyi şekilde kullanmalısınız. Öncelikle mutfak tiplerine göz gezdirmenizi ve kendi mutfak tipinizi belirlemenizi öneririz. Sonrasında buna uygun olarak dekorasyon önerilerini tarzınızla buluşturabilirsiniz. Ülkemizde yaygın olarak kullanılan ve karşınıza çıkabilecek mutfak tipleri şunlardır: tek duvar tipi (tek sıra mutfak), yarımada tipi, ada tipi, iki taraflı tezgah tipi (koridor mutfak), L tipi, U Tipi Mutfak.

Mutfak tipinize göre farklı dekorasyon fikirleri uygulanabilir. Bu sizin tarzınıza ve mutfağınızdaki alana bağlı olarak değişir. Hemen hemen her mutfak tipinde uygulanabilecek bazı mutfak dekorasyonu fikirleri ile sizler de mutfağınızı ilham yuvanıza dönüştürebilirsiniz.

Bir alanın derinlik algısına yön verip hoş bir arka plan oluşturmak için duvarlarının boyası ve rengi de oldukça önemlidir. Mutfağınızda bunu ön planda tutmalısınız.

Mutfak Duvar Dekorasyon Fikirleri

Mutfaklar, genel olarak çok geniş alanlara sahip olmadığından çok koyu renkleri tercih etmeniz önerilmez. Aynı şekilde mutfaklar işlevi nedeniyle kirlenmeye oldukça müsaittir. Bu nedenle çok açık renklerin kullanılmaması da faydalı olabilir.

Mutfağınızda seçeceğiniz boyanın özellikleri ve renkleri kadar kolay temizlenebilir ve bakteri oluşumunu engeller yapıda olması önemlidir. Kaliteden ödün vermeden duvarlarınızı hayallerinizdeki renklerle buluşturabilirsiniz. Filli Boya nın Momento Silan-Cleanix ürünü bakteri ve kir oluşumunu engellemek üzere geliştirilmiştir ve sık kullanılan alanlarda rahatça kullanabilirsiniz. 

Devamını gör.. Gizle..