Blog

Renk Paleti

Küçük Salonlar, Göz Alıcı Stiller

Küçük Salonlar, Göz Alıcı Stiller

Tarz yansıtmanın tek yolu kıyafet modasından geçmez. Tarzını evine yansıtan kişiler iç dünyasını dışa vurabilen kişilerdir. Evde yediğiniz yemeklerin, arkadaş buluşmalarının, kahve sohbetlerinin, yapılan kutlamaların, kitap ve kahve eşliğinde yapılan iç yolculukların tadı bambaşkadır. Bunlara evden çalışma eklenince evin ve dekorasyonun önemini daha iyi anladık. Bu denli uzun vakitler geçirdiğiniz mekanları kendi tarzınıza uygun düzenlemek istemez misiniz? Tarzınızı yansıtırken çoğu kişi gibi bahanelere sığınabilirsiniz ama ev dekorasyonunda hiçbir bahaneye yer yoktur. Salonunuz küçük olabilir, odanızı bir kolon bölüyor olabilir, geniş bir balkona sahip olmayabilirsiniz. Bunlar gibi pek çok sebep sıralanabilir ama bu düşüncelerinizi kafanızdan atarak ve yaşam alanlarınıza küçük dokunuşlarda bulunarak yuva sıcaklığı yaratabilirsiniz.

Yaygın endişelerden biri, tüm ev halkının ortak kullanım alanı olan salonun küçük olmasıdır. Salon aynı zamanda misafirlerinizi ağırladığınız alan olduğundan tarzınızı ortaya koyarken efektif şekilde düşünmenizi öneririz. Salonunuz küçük olsa da bu sizlere engel olmamalı, Filli Boya'nın Momento Silan renk seçkisiyle yaşam alanlarınızı ilham verici bir atmosfere kavuşturabilmeniz mümkün.

Küçük Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Öncelikle salonunuz için seçeceğiniz renk oldukça önemlidir. Koyu renklerin yanlış kullanımı mekanı daha da küçük gösterebilir. Daha açık renklerden yana tercihler yapmanızı öneririz. Böylece daha ferah bir görünüm sağlarsınız. Açık tonlar uzaklık algısını artıracak, küçük olan salonunuzu daha büyük göstermeye yardımcı olacaktır. Bu renklerle hem gün ışığından hem de salon aydınlatmanızdan daha fazla yarar sağlarsınız, çünkü açık renkler ışığı dağıtmada koyu renklerden daha etkilidir.

İç mekanlarda kullanılan boyanın yapısı, temizlenebilirliği ortamın aydınlık miktarını etkiler. Tüm bu özelliklerin bir arada olduğu aktif silikon teknolojisi ile geliştirilen Filli Boya’nın su bazlı ürünü Momento Silan’ın kartelasını incelemelisiniz. Momento Silan evsel temizleyicilerle temizlenebilir, yıkanabilir ve yıllarca dayanıklılığını kaybetmez. Küçük salonlar için hem genişlik algısı oluşturacak hem de tarzınızı ortaya koyabileceğiniz renkler arıyorsanız, Rezene 315, Aydan, Bej 25 renklerine mutlaka bakmanızı öneririz. Bunun yanı sıra, eşya seçimi de oldukça önemlidir. Eşyalarınız, şıklığı ve efektifliği bir arada barındırmalıdır. L tipi dekorasyon, küçük salonlar için oldukça kullanışlı olacaktır. Duvar rafları ile salonunuzun duvarlarına hareket katabilir, tarzınızı yansıtacak objeler için aynı zamanda yer tasarrufu sağlayabilirsiniz. Küçük mekanlarda ayna kullanımı da ortama derinlik katacağından sıkça tavsiye edilir. Bu yöntem küçük alanları büyük gösterme konusunda oldukça etkilidir. Dekorasyonun tamamlanırken halı ve perde seçimi de dikkat edilmesi gereken konulardan biridir. Boya tercihinizdeki gibi bu unsurlarda da açık renkleri kullanarak küçük alanlarda sihirli etkiler yaratabilirsiniz.

Devamını gör.. Gizle..