Blog

Renk Paleti

Mutfak Duvar Dekorasyon Fikirleri

Mutfak Duvar Dekorasyon Fikirleri

Her evin kalbi, aile üyelerinin buluşma yeri olan mutfak, işlevselliğin ön planda olduğu bir alan olsa da şık ve göze hitap eden bir dekorasyonu hak ediyor. İçinde vakit geçirmekten keyif alacağınız bir mutfak için ilham verici fikirlere ihtiyaç duyabilirsiniz. Özellikle mutfak duvar dekorasyonu, bu alanda küçük dokunuşlarla büyük değişimi beraberinde getirebilir. Kolayca uygulayabileceğiniz mutfak duvar dekorasyon fikirleri ile evinizin en hareketli alanlarından birine güzellik katmaya hazır olun.

Duvar Renginizi Değiştirin

Mutfak duvar dekorasyonu için değişime duvar renginizden başlayabilirsiniz. Çünkü genellikle tezgah üstü dışında duvarlarla kaplı olan mutfaklarda renk değişimi büyük bir etki yaratabilir. Nötr renkler zamansız görünümleriyle popülaritesini her zaman korusa da sıra dışı bir dokunuş için farklı renklere yönelebilirsiniz. Filli Boya Filli Boya iç cephe renkleri arasında her zevke uygun seçenekle bulmanız mümkün. Örneğin Irmak ve Kaktüs serilerinde doğanın güzelliğini hatırlatan yeşil tonlarını bulabilirsiniz. Işıltı serisinin sarı tonları ile güneşin enerjisini mutfağınıza taşıyabilirsiniz. Kozmik 120 gibi koyu mavi tonları ve Kozmik 190 gibi dinginlik veren açık mavi tonları da mutfağınıza bambaşka bir hava katabilir. Nötr renkleri iddialı renklerle bir arada kullanarak özgün tarzınızı oluşturmak da sizin elinizde.

Mutfak duvarları kolay kirlenebileceğinden iç cephe boyaları seçerken zahmetsiz temizlenebilen ve rahatlıkla silinebilen ürünlere yönelmenizde fayda var. Su bazlı ve silikonlu Filli Boya Momento Silan defalarca yıkansa bile ilk günkü renk tonunu ve dokusunu koruyor. Çatlama, kabarma yapmayan Momento Silan; üstün kapatıcılığı, kolay uygulanması ve geniş renk seçenekleri ile mutfağınız için ideal seçim.


Duvar Raflarıyla Ekstra Alan Kazanın

Mutfak duvarlarınıza renk katacak fikirlerden biri de açık raflardan destek almak. Açık raf üniteleri; hem dekoratif objeleri, yemek kitaplarınızı sergilemenize hem de ekstra depolama alanı yaratmanıza yardımcı olabilir. Kase ve tabaklarınızı, şık baharatlıklarınızı, kavanozlarınızı da açık raflara yerleştirebilirsiniz. Böylece duvarlarınızı güzelleştirirken yemek yaparken sürekli kullandığınız malzemelere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Sukulentler başta olmak üzere yeşil bitkilerinizi raflara dizebilir ya da küçük saksılar içinde yemeklerinizde kullanacağınız aromatik otlar yetiştirebilirsiniz. Raflarınızın altına askılar ekleyerek kupalarınızı da asabilirsiniz.

Mutfak duvar dekorasyonu için kullanacağınız rafları tezgahın üst duvarında konumlandırabileceğiniz gibi diğer duvarlarda kullanmayı da tercih edebilirsiniz. Rafları alt alta yerleştirmek yerine basamak şeklinde monte ederek duvarlarınıza hareket katabilirsiniz. Mutfak duvar dekorasyon ürünleri arasında farklı tasarımlarda raflar bulmak mümkün. Düz rafların yanı sıra kare ya da altıgen rafları da mutfak duvar dekorasyonu için ideal. Mutfak duvar rafı dekorasyonu yaparken raflarınızın her birini farklı renklerde boyarayak canlı bir görünüme imza atmanız da mümkün. Geniş renk skalası ve tüm yüzeylerde yüksek performansı ile Afilli Multisurface Boyalar hayalinizdeki mutfağı gerçeğe dönüştürmenize yardımcı oluyor.

Dekoratif Tabaklarınızı Duvara Asın

Aile yadigarı olarak sakladığınız ya da antikacılarda, ikinci el eşya pazarlarında bulduğunuz dekoratif tabaklar, mufak duvarlarınıza benzersiz bir stil katabilir. Çeşitli boyutlarda ve renklerde, etnik ve geleneksel desenlere ya da nostaljik tasarımlara sahip tabakları yan yana asarak duvarınızı mutfağın odak noktası haline getirebilirsiniz. Geometrik desenli, illüstrasyonlarla bezerli ve renkli tabaklar ise modern dekorasyon tarzına daha uygun olabilir. Mutfak duvar dekorasyonu için kullanacağınız tabakları özel aparatlarla ya da metal askılarla istediğiniz yere asabilirsiniz.

Mutfak Duvarınızı Galeriye Çevirin

Duvarınızı dikkat çekici bir galeri duvarına dönüştürerek sanatsal bir mutfak duvar dekorasyonu fikrini hayata geçirebilrisiniz. Mutfak için duvar dekorasyonu yaparken istediğiniz renkte boyadığınız bomboş bir duvarı çerçevelerle donatabilirsiniz. Dilerlerseniz beğendiğiniz sanat eserlerinin dijital kopyalarını, profesyonel fotoğrafları ve illüstrasyonları, kendi yaptığınız çizimleri duvara asabilirsiniz. Mutfaktaki duvar galerinize ailenizle ve arkadaşlarınızla geçirdiğiniz unutulmaz anları hatırlatan fotoğrafları da ekleyebilirsiniz. Aralara aynalar da ekleyerek boş duvarınızı zevkinizi yansıtan bir alana dönüştürebilirsiniz. Bu fikri hayata geçirmek için tamamen boş bir duvarınız yoksa da üzülmeyin. Tezgahınızın üzeri ya da buzdolabınızın yanı gibi dar bir alanda bu fikri uygulamaya yetecektir. Ayrıca mutfak eşyalarınızı da duvarda sergileyebilirsiniz. İşlevsel olduğu kadar göz zevkine de hitap eden bu mutfak duvar dekorasyonu önerisi ile mutfak gereçlerinizi kolayca erişilebilir bir noktada tutabilirsiniz. Bıçaklardan kepçelere, kesme tahtalarından sos tencerelerine aklınıza gelebilecek pek çok mutfak gerecini duvarınıza monte edeceğiniz askılarda sergileyebilirsiniz. Paslanmaz çelik bıçaklarınız için mıknatıslı bir aparat da kullanabilirsiniz. Aralara dekoratif amaçlı olarak bakır renkli cezve, tava gibi gereçler asarak otantik bir görünüm de yakalayabilirsiniz

Mutfağınızda Kahve Köşesine Yer Açın

Mutfak duvar dekorasyonu fikirleri arasında aynı anda en işlevsel ve dekoratif önerilerden biri de kahve köşesi yaratmak. Mutfak duvarlarınızda küçük de olsa bir boşluk varsa orayı gün içinde kahve molalarınızı ağırlayacak, sevimli bir kahve köşesine dönüştürebilirsiniz. Bunun için eski bir şifonyerinizi Filli Boya’nın Afilli Ev Bakımı, Hobi ve Güzelleştirme ürünleriyle yenileyerek bir kahve dolabına dönüştürebilir, dolabın üstüne filtre kahve makinenizi ve diğer demleme aparatlarınızı dizebilirsiniz. Kahve dolabınızın üzerine, duvara monte edeceğiniz bir askıya kupalarınızı asabilirsiniz. Kahve köşesinin yer aldığı cepheye Afilli Multisurface Chalkboard ile kara tahta efekti ve fonksiyonu kazandırabilirsiniz.

Devamını gör.. Gizle..