Blog

Renk Paleti

7 Adımda Evinizi Kışa Hazırlayın

7 Adımda Evinizi Kışa Hazırlayın

Kış mevsiminin kendine özgü ruhunu evinizde hissetmek için yaşam alanınızda küçük değişiklikler yapmaya ne dersiniz? Salon, banyo, mutfak ve koridorda gerçekleştireceğiniz minik düzenlemeler ile evinizde kış aylarına özgü bir görünüm yakalayabilir, yaşam alanınızın atmosferini mevsim temasına uygun hale getirebilirsiniz. Peki, evde kış hazırlıkları nelerdir? İşte, adım adım evde kış hazırlıkları…

Salonunuzun Aydınlatmasını Çeşitlendirin

Kış aylarında havanın genellikle kapalı olması nedeniyle eviniz daha karanlık görünebilir. Evinizin farklı noktalarına aydınlatma aksesuarları yerleştirerek daha ferah bir ortam oluşturabilirsiniz. Evde en fazla vakit geçirilen alanlar olan salonlarda, aydınlatma konusunda yapacağınız değişikliklerle aydınlık bir ambiyans oluşturmanız mümkün. Salon için seçeceğiniz aydınlatma modellerinin, odanın rengine ve mobilyaların tarzına uygun olduğuna emin olun. Sarkıt lamba ve avizelerin yanı sıra lambader ve masaüstü abajur gibi aydınlatma aksesuarları ile aydınlatmayı çeşitlendirerek ambiyansı değiştirebilirsiniz. Dekoratif LED ışıklarıyla yaşam alanlarınızda sıcak bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Evinize Sıcak Dokular Katın

Evinizin farklı köşelerine sıcak dokular katarak ortamı kolayca kış mevsimine hazırlayabilirsiniz. Kış aylarına yakışan kaşmir, yün, peluş gibi sıcaklık hissi veren malzemeleri tercih ederek yaşam alanlarına şıklık kazandırmak mümkün. Kışı akla getiren ev tekstil ürünlerini; salonunuzda, oturma odanızda ve yatak odanızda kullanabilirsiniz. Battaniye, koltuk ve yatak örtülerinde tercih edeceğiniz sıcak ve yumuşak dokularla evinizde sıcaklık ve rahatlığı yakalayabilirsiniz.


Duvarlarınızı Hareketlendirin

Kış aylarında yağışlar ve havanın erken kararması nedeniyle evinizde gri ve kasvetli bir atmosfer hakim olabilir. Duvar rengini değiştirmek evin havasını bambaşka bir noktaya taşır. Açık duvar renklerinden olan Aki ve Andezit 10 gibi tonlarla ferah alanlar yaratabilirsiniz. Ayrıca tek duvar boyama gibi uygulamalarla kış aylarına canlı ve enerjik bir atmosfer katabilirsiniz. Filli Boya iç cephe duvar boyaları içindeki Koral 95, Kozmik 155 ve Yaprak 185 gibi renkleri tek duvarınızda kullanarak evinize farklı bir dokunuş ekleyin.


Salon Bitkilerine Yer Açın

Evinizde farklı kış hazırlıkları yapmak için doğadan ilham almaya ne dersiniz? Tasarım ürünü, şık saksılara çeşit çeşit salon bitkileri dikebilir, böylece yaşam alanınıza doğal bir görünüm kazandırabilirsiniz. Saksılarınızın duvar renginizle uyumuna, bitkilerinizin ise salonunuzdaki nem ve ışık koşullarına uygun türler olmasına dikkat etmeyi unutmayın.

Evinize Hoş Kokular Ekleyin

Evinizin havasını mevsime uyumlu hale getirmek için kokulu mumlar alabilirsiniz. Buna ek olarak kış aylarına özgü zengin kokularıyla dikkat çeken ev parfümleri ve bambu çubuklu oda kokuları ile evinize minik dokunuşlar ekleyebilir, iş dönüşü kokuların rahatlatıcı etkisiyle evinizde huzurlu zaman geçirebilirsiniz.

Perdelerinize İhtişam Katın

Soğuk havaların kendini gösterdiği kış aylarında perdelerinizi yenileyerek evinize gösterişli bir hava kazandırın. Kadife, tafta ve ipekli kumaşlardan seçeceğiniz perdelerle salonunuzda ve oturma odalarınızda görkemli bir etki oluşturabilirsiniz. Perdelerinizi seçerken evinizdeki halı, duvar rengi ve koltuklarınızı ön plana çıkaracak desenlere yönelebilir, ihtişamlı bir dekorasyon tarzınız varsa perdeleri nötr renkler arasından seçerek dengeli bir stile imza atabilirsiniz.

Sofra Düzenini Kış Temalarına Uyarlayın

Keyifli yemeklerin olmazsa olmazı olan sofralarınızı farklı şekilde düzenleyerek kış aylarına hazırlanabilirsiniz. Sofra düzenlemenize stil katmak için mevsime uygun ipuçlarını uygulayabilirsiniz. Kumaş peçeteler, yılbaşı motiflerinin olduğu koyu renkli porselen yemek takımları ve cam bardaklarla kış aylarına uyumlu bir sofra düzeni yaratabilirsiniz. Ayrıca sofranıza hareket katmak için çiçek aranjmanlarını da masanıza ekleyebilirsiniz.

Siz de kışa hazırlık ipuçlarını uygulayarak yaşam alanlarınıza kış aylarına özgü bir hava katabilirsiniz. Filli Boya 2023 Renk Paleti içerisinden seçeceğiniz iç cephe ve dış cephe boyaları ile evinizin görünümünü yenileyebilir ve hayalinizdeki duvar renkleriyle kişisel zevkinizi evinizde yansıtabilirsiniz.

Devamını gör.. Gizle..