Blog

Renk Paleti

Hangi Renk Boya Evi Geniş Gösterir?

Hangi Renk Boya Evi Geniş Gösterir?

Hangi Renk Boya Evi Geniş Gösterir?

Evinizi daha geniş ve ferah göstermenin pek çok yöntemi mevcut. Dekorasyonda yapabileceğiniz ufak değişikliklerin yanı sıra duvar boyası tercihleriniz de yaşam alanınızın olduğundan daha geniş görünmesine katkı sağlar. Küçük odaları adeta illüzyon etkisi yaratarak ferahlığa kavuşturan renkler basık ve boğucu bir alandan kurtulmanıza yardım edebilir. Peki evi geniş gösteren boya renkleri hangileri? Bu yazımızda daha geniş bir alan etkisi yaratan birbirinden farklı duvar rengi önerilerimizi sizlerle paylaşıyoruz.

Dar Odalar Hangi Renk Olmalı?

Tercih edeceğiniz duvar boyası renginin, evinizdeki alanda yaratacağı etki sandığınızdan daha büyük. Örneğin, koyu renkler odanın çok daha küçük görünmesine yol açarken, istemeden de olsa boğucu bir etki elde etmenize yol açabilir. Dar alanlarda koyu renk tercihi, odanın olduğundan da küçük görünmesine sebep olur. Bu nedenle geniş ve ferah bir alan yaratmak için koyu renklerden kaçınmanız önerilir. Peki hangi renkler dilediğiniz etkiyi yaratır? Küçük evi büyük gösteren boya renkleri hangileridir merak ediyorsanız, okumaya devam edebilirsiniz.

Genişlik algısı yaratan renkler arasında ışığı yansıtan, açık tonlar tercih edilmelidir. İç cephe duvarlarında açık renkli tonlara yer vermek, ferah ve şık bir görünüm elde etmenizi sağlar. Kırık beyaz ve pastel tonları, dar odalar için en uygun renk seçenekleri arasında yer alır. Öte yandan açık gri tonları, hem en çok tercih edilen duvar boyası renkleri arasındadır hem de küçük odalarda genişlik algısı yaratır. Grinin şık ve zarif bir tonu olan Filli Boya Momento Max Andezit 40, dar odanızı geniş gösterebilecek uygun renkler arasındadır.

Evinizi daha ferah gösteren renkler haricinde, boyanın uygulanış tekniği de dilediğiniz etkiyi yaratabilir. Tek bir duvarı, geri kalan duvarlardan daha koyu renkte boyamak derinlik algısı yaratır. Bu tekniği yalnızca tavanı boyayarak da uygulayabilirsiniz; ancak daha açık bir renk tercih ederek. Açık renk boyalar, tavanın çok daha yüksek görünmesini sağlar ve arzu ettiğiniz ferah ve geniş etkiyi yaratır.

Evi ferah gösteren boya renklerinden kırık beyaz, elde etmek istediğiniz genişlik algısı için en uygun seçeneklerden biri. Sade, şık ve dekoratif bir etki yaratan ve atmosferi anında değiştiren kırık beyaz tonları, ferah ve aydınlık bir görünüm sağlar. Siz de Filli Boya’nın birbirinden farklı kırık beyaz tonları ile iç mekanlarınızda fark yaratabilir, yaşam alanınızı güzelleştirebilirsiniz.

Devamını gör.. Gizle..