Blog

Renk Paleti

İlhamını Evine Yansıtmak Şimdi Çok Kolay

İlhamını Evine Yansıtmak Şimdi Çok Kolay

Hayatın hızlı akışı ve yoğun çalışma temposu ile geçen günlerin sonunda evinize küçük dokunuşlar yaparak keyifli vakit geçireceğiniz bambaşka alanlar yaratabilirsiniz. Bu küçük dokunuşları duvara ya da objelere uygulayabilirsiniz. Evinizde sıkıldığınız ya da farklılık katmak istediğiniz antre, salon, yatak odası, mutfak ya da banyo gibi alanları ufak ama etkili yöntemler ile dönüştürmek için bir dokunuşunuz yeter!

Evinizde tamamen kendi zevklerinize ve tutkularınıza ayna tutan özgün temalar yaratabilirsiniz. Filli Boya'nın Afilli Ev Bakımı ve Hobi kategorisinde sunduğu Deniz Tutkusu, Orman Esintisi, Gün Işığı ve Zirve Arayışı gibi sizi yansıtan temalar ile evinize yeni bir soluk getirebilirsiniz. Soğuk ve sıcak renk tonlarını soft geçişler ile eşleştirebilir, şehrin kargaşasından uzak hissettiren deniz ve orman havasını evinize taşıyabilirsiniz. Yeşil, mavi, turuncu tonları Afilli’nin mat ya da parlak seçenekleriyle kullanarak bu temalara uygun bir şekilde eşyalarınızı renklendirebilir farklı kombinasyonlar yaparak temanıza uyan bir dekorasyona imza atabilirsiniz.

Afilli'nin sunduğu dört temadan biri olan Deniz Tutkusu teması ile duvarlarınızı Kum Beyazı, Çakıllı Kum, Andezit 25, Kıvılcım 150 ve Kozmik 120 renkleriyle dalgalandırabilirsiniz. Bir diğer tema olan Orman Esintisi ile Aki, Kumru, Kehribar 120, Kaktüs 25, Andezit 60 renkleriyle doğa esintisi uyandıran dokunuşlarla duvarlarınıza tabiatı yansıtabilir, bu ortamı farklı saksı bitkileri ile destekleyebilirsiniz. Bu temalardan bir diğeri olan Gün Işığı'nın barındırdığı Kırık Beyaz, Behramkale, Petek, Haki, Mango 90 gibi renklere dokunduğunuz objelere gün ışığını işleyebilir, içinizi ısıtabilirsiniz. Dördüncü tema olan Zirve Arayışı ile ise Lületaşı, Peri Bacası, Mercan, Hasır 360, Irmak 60 tonları ile duvarlarına huzuru resmedebilir, ortamı aydınlatmak ve yumuşatmak için porselen ya da seramik gibi parlak objelerden yardım alabilirsiniz. Ayrıca tüm bu renkleri seçtiğiniz dilediğiniz yüzeye uygulayabilir, stensil kullanarak bu yüzeylere hareket kazandırabilirsiniz.

Yenileme ve Dönüştürme için Gerekli Malzemeler Neler?

Dönüşüm için sınırlarınızı belirlemekte özgürsünüz. Kendi zevkleriniz ve tutkularınız ışığında yaratacağınız temaları oluşturmak için tek yapmanız gereken gerekli malzemelere ulaşmak! Sizi yansıtan renklerdeki hobi boyalarını ipeksi sentetik fırçalar, pürüzsüz ve kolay uygulama sağlayan rulolar ve birbirinden farklı desenlere sahip stensiller gibi yardımcı ürünler aracılığıyla tasarım çalışmalarınızı eğlenceli bir aktiviteye dönüştürebilirsiniz. Üstelik doğru ürünlerle evinizdeki her alanı ve objeyi gönül rahatlığı ile boyamak Afilli ile artık mümkün! Çünkü Afilli boya seçenekleri ahşap, metal, cam, plastik, seramik, taş, PVC, duvar, kağıt, karton ve kumaş gibi yüzeylere kolayca uygulanabilir.

Hem iç hem dış mekanlarda kullanıma uygun olan bu boyalar yüksek oranda kapatma özelliğine sahip olup güçlü bir şekilde duvara tutunur ve iz bırakmaz. Kolay uygulama özelliklerinin yanı sıra kokusuz, leke tutmaz ve sağlığa zararsız yapısı ile belli standartlara uygundur. Ayrıca Afilli Multisurface boyalar parlak, mat ve ipeksi mat görünüm sunan 3 farklı parlaklık seviyesi ile kullanıcılara alternatif yaratır. Bunun yanı sıra Afilli ile renk değişiminin yanı sıra efekt değişimi yapabilirsiniz. İşte efektleri nasıl kullanabileceğinize yönelik ipuçları:

  • Stone Effect Spray Paint ile duvarlarınıza taş efekti verebilirsiniz.
  • Terracotta Effect Spray Paint ile eskiyen vazolarınızda toprak görüntüsü elde edebilirsiniz.
  • Magnetic Chalkboard Spray Paint ile mıknatıs özelliğine sahip tebeşir tahtası elde edebilirsiniz.
  • Duvarlarınızı renklendirme, şekillendirme, objelerinizi boyama gibi basit ama etkili yöntemler sayesinde yaşam alanlarınızı daha huzurlu ve alışılmışın dışında olacak şekilde baştan yaratabilirsiniz. Filli Boya’nın Afilli Ev Bakımı ve Hobi kategorisinde sunduğu geniş renk yelpazesi sayesinde evinizde küçük yenilikler ile büyük dönüşümlere imza atabilirsiniz. Siz de hemen şimdi evinizi dönüştürmek için temanızı seçin ve Afilli’nin renk kartelasından sizi yansıtan ve tamamlayan renkleri bulun!

    Devamını gör.. Gizle..