Blog

Renk Paleti

Rengarenk ve Aydınlık Çocuk Odası Boyaları

Rengarenk ve Aydınlık Çocuk Odası Boyaları

Renkler, ışığın ürettiği enerji ile zihni ve duyguları etkileyebilir. Bazı tonlar, heyecan verirken bazıları huzuru hissettirebilir. Rengin yarattığı etkilerin çocuklarda daha belirgin olduğunu da söyleyebiliriz. Bu sebeple de çocuk odası boyaları için seçilen renkler, sadece mekanın genel estetiğinde rol oynamakla kalmaz, onları öğrenmeye teşvik edebilir ve hayal güçlerinin harekete geçmesine katkı sağlayabilir. Tüm bunlarla birlikte çocuğunuz vaktinin çoğunu odasında geçireceği için renklerin özel olarak seçilmesi gerekir. Filli Boya Momento Life Kids , Türkiye de ilk kez psikolog eşliğinde hazırlanan renk kartelasına sahiptir. Siz de geniş renk seçenekleri arasında dekorasyonunuza katkı sağlarken, çocuğunuza uygun bir ortam sunmanıza yardımcı olan renkleri rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Filli Boya Çocuk Odası Boya Renkleri Nelerdir?

Filli Boya çocuk odası renk seçenekleri arasında pastel tonlardan sevimli ve enerjik renklere kadar birçok çeşit yer alır. Bu renkler arasından seçim yaparken dekorasyonunuzu göz önünde bulundurabilirsiniz. Aynı zamanda odanın duvarını tek tonla renklendirmenin yanı sıra farklı boyaları seçerek, duvarda çocuğunuzun seveceği desenler de oluşturabilirsiniz. Filli Boya çocuk odası renk seçenekleri arasında bulabileceğiniz tonlardan bazıları şu şekildedir:

 • Yumuşak Mavi Tonları: Mavinin pastel tonları hem daha sakin hem de sevimli bir dekorasyon oluşturmanıza destek verebilir. İlhamını gökyüzünden alan bir renk istiyorsanız Filli Boya kartelasından Atlas gibi renk seçeneklerinin ferahlatıcı etkisinden yararlanabilirsiniz.
 • Açık Yeşiller: İlhamını doğadan alan ve sakinleştirici etkisiyle kullanıldığı her yerde huzur veren açık yeşil tonları çocuk odası boyaları arasından seçebileceğiniz en keyifli seçeneklerdendir. Filli Boya nın yeşil tonları sadece odanın dekorasyonunu zenginleştirmekle kalmaz. Odanın duvarlarını süsleyen resimler, çocuğunuzun hazırladığı karton figürler ve aile fotoğraflarınızla uyumu yakalar.
 • Nötr Tonlar: Nötr ve sıcak özelliklere sahip olan tonlar çocuğunuzun odasına dinginlik katabilir. Örneğin; bej ve beyaz tonları, huzuru, dinlenmeyi temsil eder. Özellikle çocuğunuzun odasında canlı renklere sahip mobilyalar varsa bu tonlar iyi seçenekler olabilir. Aki seçeneğinden vanilya tonlarına kadar birçok renge göz atabilir, onun için en iyisini seçebilirsiniz.

 • Çocuk Odası için Duvar Boyası Seçimi Nasıl Yapılır?

  Çocuk odası duvar boyaları seçenekleri arasından bir tercih yaparken olabildiğince eğlenceli, sakin ve huzur veren bir ton tercih etmek zor olabilir. Bu tercihi yaparken öncelikle çocuğunuzun hangi renkleri daha çok sevdiğini göz önünde bulundurmanız önemlidir. Ancak seçtiğiniz rengin evinizin diğer odalarıyla uyumlu olması da dikkat edilmesi gereken unsurlardan birisidir. Aşağıda çocuk odası boyası seçerken size yardımcı olacak ipuçlarını bulabilirsiniz:

 • Kararsız Kalırsanız Nötr Tonlar Seçin: Renk seçiminde kararsız kalırsanız evin geri kalanıyla uyumlu olacağını düşündüğünüz nötr renkleri seçerek işe başlayabilirsiniz. Nötr tonlar, hemen hemen her renkle uyum sağlar. Ancak nötr tonları seçerseniz, bazı duvarları farklı renklerle, figürlerle renklendirmeyi unutmayın. Aynı zamanda nötr tonlar seçtiğinizde renkli, keyifli ve parlak renkli mobilyalar tercih ederek odayı daha eğlenceli hale getirebilirsiniz.
 • Çocuklarınıza Danışın: Çocuğunuzun evin diğer odalarındaki renklerden hangilerini sevdiğini, günlük yaşamda hangi tonları eğlenceli bulduğunu ona sorabilirsiniz. Uyumlu bir renk tercihi yapmak için bu ipuçlarını birleştirerek güzel bir sonuç elde edebilirsiniz. Çocuklar genelde canlı renklere bayılırlar. Dilerseniz hazırlanan Mango 30, gibi canlı ve enerjik bir tonu ona önerebilir, odasının dekorasyonunu birlikte planlayabilirsiniz.
 • Açık Mavi ve Yeşil Tonlarının Her Dekorasyona Uyum Sağlayabileceğini Unutmayın: Hem evinizin genel havasını bozmayacak hem de sevimli ve keyifli olacak rengi arıyorsanız açık mavi ve yeşil tonları da idealdir. Her renge ve dekorasyona uyum sağladığı için seçim yapmanızı kolaylaştırabilir. Bu renkler için kartelamızdaki mavi ve yeşil tonlardaki Yudum 220 , veya Fesleğen , renginin doğal esintisini deneyebilirsiniz.
 • Benzer Tonların Uyumunu Değerlendirin: Evinizin genelinde soft renklerin tonlarını kullanıyorsanız, çocuk odası boyaları arasından aynı rengin daha koyu veya açık halini seçerek uyum yaratmayı düşünebilirsiniz.


  Momento Life Kids Çocuk Odası Boyası

  Çocuklar için özel olarak hazırlanan Momento Life Kids , çocuk odası boyaları ile bebeklikten ergenliğe çocuğunuzun gelişim sürecinde zorlanmadan doğru renk seçimleri yapabilmenize imkan veriyor. Sınırsız renk seçeneği ve üstün boya kalitesi ile hazırlanan bu özel kartela, çocuklarınızın ve sizin seveceğiniz çok sayıda rengi barındırıyor. Bu renklerin ve daha fazlasının yer aldığı Filli Boya Momento Life Kids , boya koleksiyonu, dayanıklı yapısının yanı sıra çocuğunuzun sağlığı için koruyucular ve uçucu bileşikler kullanılmadan üretilmiştir. Siz de bu ipuçlarını renk seçenekleriyle birlikte değerlendirerek çocuğunuzun odası için en doğru tonları rahatlıkla bulabilir ve keyifli bir dekorasyon stili oluşturabilirsiniz.

 • Devamını gör.. Gizle..