Blog

Renk Paleti

Duvarlar için Farklı Renk Konseptleri

Duvarlar için Farklı Renk Konseptleri

Son yıllarda trend haline dönüşen duvarlar için farklı renk konseptleri, uygulandığı mekanlarda modern ve kişiselleştirilmiş bir atmosfer yaratır. Dekorasyonda renk kombinleri, uygulandığı alanlara derinlik kazandırırken benzersiz bir stilin de anahtarı haline gelir. Her daim trendlerin öncüsü olmuş lider marka Filli Boya, sınırsız renk seçenekleriyle hayalinizdeki yaşam alanlarını yaratmanız için ilham kaynağınız olmaya aday!

Dekorasyonda Renk Uyumu İçin Püf Noktaları

Dekorasyonda eşyalar ve duvarlar arasındaki renk uyumu yaşam alanına zarif ve çarpıcı bir görünüm kazandırır. Konsept duvar boyalarında, açık-koyu tonları veya zıt renkleri bir arada kullanarak vurgulamak istediğiniz alanları kolayca ön plana çıkarabilirsiniz. Pastel tonlardaki renk geçişlerini sade ve minimal bir değişim için tercih edebilirsiniz. Dinamik ve eğlenceli bir ortam için ise canlı renklerin enerjisinden faydalanabilirsiniz.

Dekorasyonda renk uyumu sağlamak için konsept ev boyaları seçiminde mobilya ve döşemele rengi de düşünülmeli. Uygulama yapacağınız odanın aldığı ışık miktarı da renklerin duruşunu etkileyecek önemli faktörlerden biri. Fazla ışık almayan alanlarda canlı veya açık renkler kullanmak, odanızın daha ferah görünmesine yardımcı olur. Her bir oda için farklı konseptler oluşturabilirsiniz. Örneğin, mutfakta ve çocuk odalarında enerji veren daha canlı renkleri seçerken yatak odası, banyo ve salonlarda daha dinlendirici bir atmosfer oluşturabilirsiniz.

Konsept Ev Boyaları ile Evinizi Yenileyin

Evinizin her alanını yenilemek için Filli Boya Momento Silan serisinin kişiye özel çarpıcı renk kombinasyonlarından ilham alabilirsiniz.
  • İpeksi 35 & Andezit 25: Ferah, dingin, modern ve klasiğin harmanlandığı bir atmosfer için bu ikiliyi kullanabilirsiniz. Pastel bir ton olan İpeksi 35 ile aydınlık bir alanı yine nötr gri tonlarından Andezit 25 ile harmanlayarak zarif bir uyum yakalayabilirsiniz.
  • Rezene 315 & Kaktüs 95: Doğanın dinginliğini ve enerjisini harmanlayan bir ikili. Filli Boya Renxmatik ile hayat bulan doğanın eşsiz tonlarından koyu yeşil Kaktüs 95 ve toprağın enerjisini yansıtan açık tonlarda Rezene 315, klasik ve moderni bir arada yansıtan bir stil yaratıyor.
  • Haki & Lületaşı: Doğanın en güzel renklerinden biri olan yeşilin asil tonu haki, yaşam alanınızda öne çıkarmak istediğiniz nişlerde çarpıcı bir arka plan oluşturur. Açık renkler arasında kendine has bir tonlamaya sahip olan lületaşı rengi ise haki rengiyle zıtlıkların uyumunu eşsiz bir biçimde temsil eder.
  • Bej 15 & Kehribar 215 : Modası hiç geçmeyen renkler arasında ilk sıralarda yer alan Bej 15, bulunduğu mekana zamansız bir stil katarken kehribarın güçlü altın tonu ile güçlü bir kontrast oluşturabilirsiniz.
  • Kehribar 60 & Kaktüs 65 : Kehribarın ışıltısını duvarlarınıza yansıtan Kehribar 60 bulunduğu ortama sıra dışı bir cazibe katar. Bu güçlü enerjiyi ise Kaktüs 65 ile dengeleyerek sıcak bir atmosfer yaratabilirsiniz.
  • Filli Boya tarafından iç mekanlar için geliştirilen, yıkanabilme ve silinebilme özelliğine sahip Momento Silan serisini banyodan mutfağa, salondan balkona evinizin her alanında farklı renk kombinasyonları ile kullanabilirsiniz. Aktif silikon teknolojisi ile üretilen Momento Silan, duvarlarda zaman içerisinde oluşan kir ve lekelere karşı üstün dayanım gücüne sahiptir. Ayrıca çamaşır suyu, Arap sabunu ve yağ çözücü gibi deterjanlarla temizlendiğinde bile ilk günkü canlılığı koruması sebebiyle uzun ömürlü bir kullanım avantajı sunar. Siz de evinizi hayalinizdeki renklere zahmetsizce boyamak için kalitesi ve eşsiz renk alternatifleriyle öne çıkan Filli Boya Momento Silan serisini incelebilirsiniz.

    Devamını gör.. Gizle..