Blog

Renk Paleti

Kiler Dolabı Yenileme

Kiler Dolabı Yenileme

Mutfakların vazgeçilmez mobilyalarından biri olan kiler dolapları, gün içerisinde sıklıkla kullanılsa da dekoratif açıdan ihmal edilebiliyor. Peki, kiler dolabınızı nasıl daha dekoratif hale getirebilirsiniz? Mutfağınızın dekorasyonunu bir anda yenileyecek, görünümü ile zevkinizi yansıtacak bir mutfak kiler dolabı tasarlamak için yazımızı okumaya devam edin.

Kiler Dolabı Yenilemek İçin Malzeme Listesi

İşte, kiler dolabı yenileme işlemleri için ihtiyaç duyacağınız malzemeler:

 • Temizleme işlemleri için birkaç bez
 • Fil-Fix hızlı yapıştırıcı
 • Afilli Multisurface Acrylic Matt
 • Afilli Multisurface Varnish
 • Afili A1 hobi fırça seti
 • Dolap kapaklarınızın genişliğine yetecek miktarda dekoratif çıta
 • Yeni dolap kulpları
 • Renksiz cam kavanozlar
 • Kiler Dolabı Nasıl Yenilenir?

  Mutfağınızın dekorasyonunu güzelleştirecek kiler dolabı yenileme işlemi için malzemeleriniz hazırsa uygulamalara geçebiliriz.

  Adım 1: Dolap Kapaklarınızı Yenileyin ve Dolabınızın Tamamını Boyayın

 • Öncelikle dolabınızın kapaklarını ve kulplarını sökün. Hem dolabınızın raflarını hem de kapaklarını nemli bir bez ile silin, ardından kurulayın.
 • Fil-Fix hızlı yapıştırıcı ile dekoratif çıtaları sıra sıra dolap kapaklarına yapıştırın. Yapıştırma işleminin ardından yapışması zor yüzeylerin hızlıca kurumasına destek olan hızlı yapıştırıcı spreyi kullanın. Çıtaların aralarına ve üzerlerine bu yapıştırıcıdan sıkın.
 • Şimdi sıra boyama işleminde! Ahşap yüzeylerde mükemmel bir sonuç almanıza yardımcı olan, yüksek kapatma gücüne sahip Afilli Multisurface Acrylic Matt ile dolabınızın raflarını ve çıtalar ile yepyeni bir görünüm kazanan kapakları boyayın. Renkli ve neşeli bir görünüm için bizim tercihimiz Afilli Multisurface Acrylic Matt’ın Hibiskus 20 rengi oldu. Ancak siz mutfağınızın rengine uygun farklı renk seçeneklerine de göz atabilirsiniz. İlk kat boyama sonrası kapağı 4 saat kurumaya bırakın. Ardından ikinci kat boyayı sürün. Yine 4 saat boyunca bekleyin.
 • Kuruma süreci bittikten sonra Afilli Multisurface Varnish ile yenilenen kapağı vernikleyin. Bu ürün ile maksimum koruma ve dayanıklılık garanti altında! Üstelik mutfak gibi nemli bir mekan için neme karşı direnç göstermesi ve su itici olması da Afilli Multisurface Varnish’in öne çıkan özellikleri arasında. Vernikleme işleminin ardından ürünün kuruması için 5 saat bekleyin. Ardından ikinci kat verniği uygulayın. Maksimum koruma ve dayanıklılık için vernikleme işlemi sonrası dolabınızı 7 gün boyunca kurumaya bırakmanız çok daha iyi olacaktır
 • Kuruma süresi tamamlandıktan sonra son olarak seçtiğiniz kulpları takıp kapakları monte edin.
 • Adım 2: Kiler Dolabınız İçin Rengarenk Kavanozlar Tasarlayın

  Yenilenen kiler dolabınız hazır! Peki, renklenen dolabınızı biraz daha renklendirmeye ne dersiniz? Kiler düzeni için çok önemli olan kavanozlarınızı boyayarak kiler erzak dolabı için yenileme işlemini devam ettirebilirsiniz. Bunun için cam kavanozlarınızı da Afilli Multisurface Acrylic Matt boya ile boyayabilirsiniz. Afilli Multisurface Acrylic Matt’ın Petek, Masal, Mercan, Itır, Pastel Pembe gibi renkleri ile renkli ve çok şık kavanozlar tasarlayabilirsiniz.


  Adım 3: Dekoratif ve Kullanışlı Objeler Tercih Edin

  Kiler dolabınızı için boyama ve tasarım aşamalarını tamamladıktan sonra küçük ama etkileyici dokunuşlarla yenileme sürecini tamamlayabilirsiniz. Yenilen kiler dolabının renklerine uygun, retro bir çaydanlık ile açık rafların birine hoş bir görünüm katabilirsiniz. Sevimli figürlerde tasarlanan zamanölçerleri, kötü kokuları yok edecek kokulu mumları, şık sunumlukları ve daha pek çok objeyi de açık raflara hoş bir görünüm katmak için kullanabilirsiniz.

  Çok amaçlı kiler dolabı gibi birbirinden farklı mobilyalarınızı, dekoratif objelerinizi ya da çeşitli eşyalarınızı yenilemek için Filli Boya’nın Afilli Ev Bakımı, Hobi ve Güzelleştirme ürünlerini inceleyebilir, çok yaratıcı kendin yap tasarımlarına imza atabilirsiniz.

  Devamını gör.. Gizle..