Blog

Renk Paleti

Gri Salon Dekorasyonuna En Uygun Renk Seçenekleri

Gri Salon Dekorasyonuna En Uygun Renk Seçenekleri

Hemen her renk ile muhteşem uyum sağlaması ve ortama asil ve modern bir hava katması sayesinde gri tonları son yılların en sevilen ev dekorasyonu renkleri arasında. Bu yüzden de gri tonlarında oturma grupları, halılar, perdeler ve hatta konsollar deyim yerindeyse altın çağını yaşıyor. İskandinav stili ev dekorasyonu için de son derece önemli bir renk olan gri rengi hangi duvar renkleri ile kullanabileceğinizi bu içeriğimizde sebepleriyle anlattık!

Beyaz Tonları

Özellikle İskandinav stili ve minimalist tarzı ev dekorasyonu söz konusu olduğunda sık sık karşılaştığımız bu mobilya – duvar rengi kombinasyonu, mekana ferahlık, genişlik ve stil katıyor. Gün ışığını mekanda rahatsız etmeden yansıtan bu renk kombinasyonunu tercih edecekseniz, canlı renklerde tasarlanmış aksesuar ve ev tekstilleriyle ortama renk katabilirsiniz. En sevilen beyazlardan Filli Boya Aydan, Kırık Beyaz, Kum Beyaz renklerimizi inceleyebilirsiniz.

Gri Tonları

Modern minimalist tarzda dekore edilmiş evlerdeki salon dekorasyonu; yatak odası dekorasyonu ve hatta çocuk odası dekorasyonunda bile kullanılan gri mobilya – gri duvar boyası kombinasyonu ‘cool bir tarza sahip olanlar için ideal. Mekanları tekdüzelikten uzaklaştırırken aynı zamanda dinlendirici bir hava katan griye gri renk kombinasyonunu, açıklı koyulu gri tonları ile yapmanızda fayda var. Ton sür ton olarak da bilinen bu renk kombinasyonu için Andezit serimize göz atabilirsiniz.

Sarı Tonları

Eğer mobilyalarınız veya aksesuarlarınız ağırlıklı olarak gri tonlarındaysa ve çılgın dekorasyon fikirleri sizin için bir zevkse, gri temalı odanızın duvarlarında sarı tonlarını kullanabilirsiniz! Sarının sıcaklığı ile grinin soğuk karakterinin birleşimi ile son derece stil sahibi ve akılda kalıcı bir mekan yaratabilirsiniz. Sarı tonlarından Kehribar, Işıltı, Fildişi gibi tonları inceleyebilirsiniz.

Mor Tonları

Özellikle yatak odalarına çok yakışan mor duvar renkleri , gri temalı yatak odalarında yarattığı renk uyumu ve ambiyans ile kesinlikle övgüyü hak ediyor. Hem açık lila hem de koyu menekşe rengi duvarlara çok yakışan gri mobilyalarla huzurlu ve şımartan bir oda oluşturabilirsiniz.

Yeşil Tonları

Gri ağırlıklı mobilyalardan oluşan gri temalı bir oda için yapılabilecek en iyi dekorasyon önerileri arasında, duvarlarda soft yeşil tonlarında renkler kullanmak gelir. Özellikle Kaktüs, Yaprak gibi pastel yeşil tonlarını duvarlarda kullanarak salonunuzda doğa ve orman rüzgarları estirebilirsiniz.

Devamını gör.. Gizle..