Blog

Renk Paleti

Tadilatsız ve Pratik Oda Yenileme Fikirleri

Tadilatsız ve Pratik Oda Yenileme Fikirleri

Salon, yatak odası, çocuk odası… Evinizdeki odaların görünümünden sıkıldıysanız ve artık size hitap etmeyen odaları yeniden dekore etmek istiyorsanız büyük iş yükü ve masraf altına girmenize gerek yok. Sürdürülebilir dönüşüm hareketine uygun olarak, tüketimi artırmadan, elinizdeki eşyaları, aksesuarları değerlendirerek dekorasyonda fark yaratabilirsiniz. Oda yenileme için kolları sıvamadan önce dekorasyon stilinize ve renk paletinize karar vermeniz önemli. Bu kararların pratik oda yenileme fikirleri ile kısa sürede etkili sonuçlar elde edebilirsiniz. İşte, hem ilham verici hem çevreye duyarlı, tadilatsız oda yenileme önerileri…

Duvarlarınızı Boyayın

Oda yenileme için öncelikler duvarlarınızı mevcut renkten farklı bir renge boyayarak işe başlayabilirsiniz. Filli Boya a href=" https://www.filliboya.com/urunler/boya/ic-cephe-boyalari " target=”blank”> iç cephe boyaları arasında geniş bir renk ve ton çeşitliliği bulabilir, kararınızı odalara göre duvar boyası renklerini inceleyerek verebilirsiniz. Dilerseniz tüm odayı tek renge boyayabileceğiniz gibi bir duvarı farklı renkte boyayarak odak noktası haline getirebilirsiniz. Alışılmışın dışında görünümlere açıksanız duvarlarınızda desen uygulamaları da yapabilirsiniz. Çeşit çeşit yaprak desenlerinde geometrik desenlere, zevkinize uygun modelleri Afilli Stencil serisinde bulabilir, a href=" https://www.filliboya.com/urunler/ev-bakimi-ve-hobi/afilli/sprey" target=”blank”> Afilli Sprey Boya ile kolayca uygulayabilirsiniz.

Odanızdaki Eski Mobilyaları Dönüştürün

Oda yenileme denildiğinde akla gelen ilk fikirlerden biri, mobilyaların yerleşimini değiştirmek. Mobilyalarınızın yerleşimini değiştirerek umduğunuzdan büyük bir değişim yaratabilir, aynı zamanda eski mobilyalarınızı dönüştürerek bu değişimi zirveye taşıyabilirsiniz. Mobilya boyama projeleriniz için İlham verici Afilli Ev Bakımı, Hobi ve Güzelleştirme projelerini inceleyebilir, komodin veya sehpa gibi mobilyalarınıza yepyeni bir tarz ve renk kazandırabilirsiniz.

Eski Kapılarınızı Boyayın

Odanızın görünümü ne kadar kusursuz olursa olsun kapılarınız eskiyse dekorasyonda istediğiniz etkiyi elde edemeyebilirsiniz. Bunun için oda yenileme projenize kapılarınızı boyamayı da dahil edebilirsiniz. Eski oda kapılarını yenileme için Afilli Multisurface Boyalar geniş renk çeşitliliği ve üst düzey performansları ile en büyük yardımcınız. Kapınızı orijinal renginde boyayabileceğiniz gibi dekorasyonunuzun renk paletiyle uyumlu, sıra dışı renkleri de tercih edebilirsiniz.

Dekoratif Aksesuarlarla Odanıza Renk Katın

Dekoratif aksesuarlar dekorasyonu zenginleştiren ögeler arasında. Evinizde var olan ama görünümlerinden sıkıldığınız, modası geçmiş aksesuarlarınızı Afilli Stone Effect sprey ile yenileyebilirsiniz. Uygulandığı yüzeye taş efekti veren Afilli Stone Effect sprey ile cam vazolardan metal mumluklara, kavanozlardan biblolara pek çok aksesuarınızı yenileyebilirsiniz.

Oda yenileme fikirlerini uyguladıktan sonra aksesuarlarla hayalinizdeki tasarımı tamamlayabilirsiniz. Hatta dilerseniz dönem dönem farklı aksesuarlar kullanarak odanızın tarzını mevsime göre güncelleyebilirsiniz. Örneğin kış aylarında koltuklarınızın üzerinde kalın örtüler, örgü kırlentler kullanabilirsiniz. Yaz aylarında ise keten, müslin gibi daha hafif dokudaki kumaşlara yönelebilir; mavi, sarı gibi yaza uygun renklerle odanıza ferahlık katabilirsiniz. Ayrıca duvarlara asacağınız sanat eserleri ve fotoğraflar, biblodan vazoya dekoratif objeler, hem dağınıklığı azaltan hem de odanıza hoş bir görünüm katan sepetler gibi aksesuarlarla odanızın görünümünü zenginleştirebilirsiniz.

Perdelerinizi ve Koltuk Döşemelerinizi Yenileyin

Odanızın perdelerini yenilemek, atmosferi tamamen değiştirme gücüne sahip. Dolayısıyla oda yenileme projenizde perdeleri de değiştirmeyi düşünebilirsiniz. Dekorasyon tarzınıza göre sade bir tül ve güneşlik, stor perde gibi modern modeller ya da kalın fon perdeleri ve onlara eşlik eden desenli tüller gibi seçenekler, odanızın görünümünü baştan aşağı yeniler. Yeni perdelerinizle birlikte koltuk ve sandalye döşemelerinizi de güncellemeyi düşünebilirsiniz.

Aydınlatma Aksesuarlarınızı Güncelleyin

Doğru aydınlatma, odanızın görünümü üzerinde çok etkili. Bu yüzden oda yenileme sürecinde kullandığınız aydınlatma tasarımlarını da gözden geçirin. Modası geçmiş avizeler yerine modern görünümlü sarkıt lambaları ya da odanızı yerden aydınlatmanızı sağlayan lambader modellerini tercih edebilirsiniz. Mobilyalarınızın üzerine yeni ve dekorasyonla uyumlu abajurlar, masa lambaları yerleştirebilirsiniz. Yatak odasında ve salonda daha sıcak bir ışık sağlayan sarı ampulleri, mutfak ve banyo gibi alanlarda soğuk ışık kaynağı beyaz ampulleri kullanarak odanıza uygun seçim yapabilirsiniz.

Devamını gör.. Gizle..