LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
18 Haziran 2018

10 Adımda Banyonuzda Fark Yaratmanın Püf Noktaları

Global emlak istatistikleri, ev satın alırken ya da kiralarken karara en fazla etki eden ev bölümünün banyolar olduğunu ortaya koyuyor. Hal böyleyken yani banyo bir evin kalbi iken, kim mevcut banyosunu daha güzel ve kullanışlı hale getirmek istemez ki? O zaman banyonuzu 10 basit adımda bambaşka bir çehreye büründürmeye ne dersiniz?

Bir konsept yaratın
Banyonuzda büyük çaplı bir tadilat da yapsanız, tam tersine küçük bütçelerle birkaç değişiklik de yapsanız mutlaka bir konseptiniz olsun. Örneğin marine konseptli bir banyo için kırmızı, lacivert ve beyaz renkleri taşıyan birkaç aksesuar / tekstil kullanarak son derece uygun fiyatlı bir değişim yakalayabilirsiniz. Siz yeter ki konseptinize karar verin. Gerisi nasıl olsa gelir!

Yaratıcı objeler kullanın
Bir yerlerde gördüğünüz, hoşunuza giden fakat nasıl kullanacağınızı bilemediğiniz objeleri yeniden tasarlayarak banyonuzda kullanabilirsiniz. Eski ahşap merdiveni boyayarak rustik bir havluluğa dönüştürmek gibi…

Konforlu tekstil ürünlerinden faydalanın
Pamukların üzerinde yürüyormuş gibi hissettiren yumuşacık banyo paspasları, şık bir sepet içinde duran ve insana lüks duygusu veren havlular, peştamaller…İşte bunlar gibi konforlu ve yüksek kaliteli tekstil ürünlerini kullanmak banyonuza sıcaklık katacağı gibi banyo keyfinize de keyif katacaktır.

Duvarları süsleyin
Kim demiş banyo duvarlarına bir şey asılmaz diye? Banyonuza hareket ve farklılık katmak istiyorsanız boş ve geniş banyo duvarınıza belirleyeceğiniz konsepte uygun panolar asabilirsiniz.Banyo dekorasyonunda yapılan yanlışlar hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın

Depolama alanlarınızı arttırın
Bir banyoyu şık ve kullanışlı hale getirmenin ilk kuralı ortalıkta duran ve dağınıklık yaratan her şeyden kurtulmaktır. Bunun için duvar raflarını ve dolaplarını düşünebilirsiniz.

Aydınlatmaları gözden geçirin
Klasik banyo lambaları ve aplikler yerine banyonuzun konseptine uygun yumuşak ışık veren bir tavan lambası tercih etmek, banyonuzun havasını bir anda değiştirebilir.

Renklerin gücünden faydalanın
Bembeyaz ve minimalist banyoların modası hiçbir zaman geçmese de renkli banyolar son birkaç yıldır son derece revaçta. Eğer sizin de bembeyaz ve fazla yalın bir banyonuz varsa ve banyonuza biraz renk katmak istiyorsanız, banyo dolaplarınızı hatta fayanslarınızı boyayabilir veya kaplayabilirsiniz.

Detayları atlamayın
Detaylar her yerde olduğu gibi banyo dekorasyonunda da çok önemlidir. Örneğin vintage konseptli bir banyo tasarlıyorsanız vintage görünümlü pirinç armatürleri ve yine nostaljik esintiler taşıyan dolap kulplarını kullanmak konseptinizi mükemmel kılabilir.

Doğal banyo kokuları kullanın
Banyonuzun en az bir yerine, doğal yağlar ve bitkilerden elde edilmiş banyo kokuları yerleştirin. Böylece kapıyı açar açmaz burna gelen o mis koku banyo deneyiminizi daha da güzelleştirebilir.

Banyonuza mini bir ses sistemi yerleştirin
Kulağa biraz çılgınca gelse de banyonuza uzaktan kumandalı bir ses sistemi yerleştirmek hem uzun ve keyifli banyo keyifleri yapmanıza hem de gelen misafirleri şaşırtmanıza yardımcı olabilir.