LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
10 Ocak 2018

Doğru Boya Rengi Nasıl Seçilir?

Bir ev dergisinin ya da dekorasyon blogunun sayfaları arasında gezinirken, nasıl olup da evinizin bu kadar güzel görünmesini sağlayabileceğinizi düşündüğünüz oluyor mu? Bazen motivasyon bulmak ve evinizi iyileştirmeye çalışmak için çeşitli kaynaklardan yardım almak doğru olabilir. Ancak bu önerileri kendi evinize nasıl uyarlayacağınız konusunda kararsız kalabilirsiniz. Sevdiklerinize ve yeteneklerinize bağlı olarak evinizin için mükemmel boya rengini bulabilir, dekoratif görünümü kendi beğenileriniz doğrusunda keyifle tasarlayabilirsiniz.


Kendiniz Olun


boya

Bir odanın duvar renkleri, ruh halinizi de etkiler. Ancak sevmediğiniz bir rengin sizin üzerinizde olumlu etkileri olması mümkün değildir. Buna mutfağınız için seçeceğiniz boya rengini örnek verebiliriz. Eğer siz bir sabah insanı değilseniz, son derece enerjik bir renk bile sizi mutlu etmeyecektir. Bu nedenle kendiniz olun ve önceliği kendi beğenilerinize verin. Belki de mutfağınızda soğuk ve pastel renk tonları olması sizin için daha mutluluk vericidir.


Trendlere Bağlı Kalmayın


dekoratif boya

90’lı yılların sonuna bakıldığında herkesin avcı yeşili ve derin kızılcık rengi konusunda saplantılı olduğu görülüyor. Oysa bugün bu renklerden hiçbirini evlerimizde görmek dahi istemiyoruz. Günümüz trendleri için de aynı durum geçerli. Ruhunuza hitap etmeyen bir rengi sadece moda olduğu için evinizde kullanmayın. Boya seçerken önce zevklerinize, sonra trendlere bağlı kalın.


Kendinize Karşı Dürüst Olun


duvar renkleri

Her yerde aynı boya renklerini görebilirsiniz: tasarım fuarlarında, kataloglarda, dergilerde ve hatta Instagram’da. Eğer bu renkler sizin için uygun değilse, onları kullanmak zorunda değilsiniz. Dekoratif boya seçerken tamamen kendi beğenilerinizi göz önünde bulundurun. Ayrıca odanızı hangi amaçla kullanacağınızı da değerlendirin. Doğal ışık almayan bir odada koyu boya renkleri kullanmak, mağara benzeri bir alan elde etmenizle neticelenecektir.


Deneyin ve Tekrar Deneyin


Filli Boya Mimar Benim

En iyi boya deneyimini yaşamanız için çalışmalarına hiç durmaksızın devam eden Filli Boya’nın renk kartelalarında birbirinden farklı binlerce renk seçeneği bulabilirsiniz. Denemekten vazgeçmeyin ve en çok beğendiğiniz rengi seçin. Filli Boya Mimar Benim uygulamasını kullanarak sadece saniyeler içinde beğendiğiniz rengin evinizde nasıl görüneceğini de öğrenebilirsiniz.


Aydınlatmayı Önemseyin


en iyi boya

Farklı aydınlatma modelleri, duvarınızdaki boya renklerini olduğundan değişik gösterebilir. Bu yüzden seçtiğiniz rengin farklı ışıklandırma yöntemleri altında da istediğiniz gibi görüneceğinden emin olun.