LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
13 Haziran 2017

Banyo Dekorasyonunda Yapılan 5 Yanlış

Banyo dekorasyonunda sık tekrarlanan bazı hatalar, evlerin genelinde göze hoş görünmeyen ve kullanışsız banyolar yer almasına neden oluyor. Aslında banyo dekorasyonu yapmak o kadar da zor değil. Sizin için bir araya getirdiğimiz sık yapılan dekorasyon hatalarından kaçınarak siz de hem işlevsel hem de gözünüze güzel görünen bir banyoya sahip olabilirsiniz.


Aydınlatma


banyo aydınlatma

Işıklandırma ve aydınlatma evlerin tüm odaları için çok önemli. Fakat konu banyo tasarımları olduğunda bu konu biraz daha öne çıkıyor. Bunun en önemli sebebi ise banyoların yapı itibariyle penceresiz odalar olmaları ve doğal ışık almamaları. Eğer banyonuzu dekore ettikten sonra yalnızca odanın ortasına bir adet aydınlatma koyarsanız, banyonuzun tamamı eşit ölçüde ışıklandırılmayacaktır. Bunun yerine aydınlatmaları banyonun her yerine eşit dağıtmaya gayret gösterin. Spot ışıklar banyolar için oldukça kullanışlıdır.


Gereksiz Süsleme


banyo süsleme

Dekorasyon denildiğinde akla nedense hemen süslemeler ve aksesuarlar geliyor. Banyolarını dekore eden kişiler bu mekanda çok fazla aksesuar, çiçek ya da gereksiz banyo süsleme eşyaları kullandığında ise banyolar banyo olmaktan çıkıyor. Kullanışlı ve şık bir banyonun sade ve ferah olması gerekir. Anca bu şekilde günün yorgunluğunu güzel bir duş ile üzerinizden atabilirsiniz. Bu yüzden banyonuzu dekore ederken gereksiz süsten ve aksesuar kullanımından kaçının. Dekorasyon dergilerinde göreceğiniz modern banyo modelleri bu konuda size ışık tutacaktır.


Kişilik Katmamak


banyo dekorasyon fikirleri

Standart eşyalarla dekore edilmiş bir banyo, size tatsız bir his verecektir. Elbette lavabo, küvet ve klozet banyonun olmazsa olmazlarıdır. Ancak içinde yaşanan bir banyonun, bir sıcaklığı da olmalıdır. Bunun için banyonuzda canlı duvar renklerini Filli Boya’nın Indeko Home ürünü ile tercih edebilir, duvarlarınıza tablolar asabilir ya da banyonuzda kokulu mumlar kullanarak bu mekanın hem görünümünü hem de kokusunu güzelleştirebilirsiniz.


Banyo Duvar Renkleri


banyo duvar renkleri

Banyo duvarları bu mekana derinlik hissi ve ferahlık vermelidir. Banyoda pencere bulunmadığı için koyu renkli duvarlar banyoları son derece karanlık ve dar gösterecektir. Banyoda duvar kağıdı kullanmak da yapılan büyük hatalardan biridir. Banyonun neminden dolayı duvar kağıtları kısa süre içinde yıpranacaktır. Banyo dekorasyon fikirleri içinde en güzel ve kullanışlı olanlardan biri banyonuzun duvarlarını açık ve ferah renklere boyamaktır.


İnceliklere Önem Vermemek


banyo dekorasyonu

Banyo dekorasyonunu ihmal etmek bu konuda en çok yapılan hatalardan biridir. Eve gelen misafirler sizin yatak odanızı görmez ama banyonuzu görür. Bu nedenle banyonuzun dekorasyonunu yaparken incelikleri ihmal etmemeli ve sadece büyük parçaların seçimi ile banyonuzu dekore etmeyi bitirmemelisiniz.


Görseller: elerwanda.com