Boyama Hataları

Boyama sonrası kusursuz bir duvar elde edemiyorsanız bunun sebebi boyama hatası yapmış olmanız. Boyama hatalarını ve çözümlerini öğrenmek ister misiniz?

Boya kabarcıkları

Boyanın alt yüzeyindeki kir, duvarınızda kabarcıklar oluşmasına sebep olabilir. Boya kabarcıklarının önüne geçmek için boyama öncesinde duvarınızın temiz olduğundan emin olun. Kabaran yerleri spatulayla kazıdıktan sonra tekrar boyayın.

Fırça izi

En sık karşılaşılan boyama sorunlarından biri de fırçanın duvarda bıraktığı izler. Fırça izi kalmaması için doğru çözücüyü kullanmanız, malzemenin yoğunluğunu iyi ayarlamanız ve boyayı yeterince karıştırmanız gerek.

Yanlış boya seçimi

Fark etmeden yapılan yaygın bir boyama hatası da yanlış boya seçimi. Aynı duvarda birbirinden farklı iki boya kullandığınızda duvarda istediğiniz verimi elde edemezsiniz. Doğru malzeme seçmeye özen gösterin. Gerekirse boya seçimi konusunda bir boya uzmanına danışın.

Boya akması

Boyayı duvara yoğun ve sert biçimde uygularsanız boya yapışmaz ve akar. Boya akmasını engellemek için doğru inceltici kullanmak, fırçaya fazla boya almamak ve daha yumuşak hareketlerle boyamak gibi çözümlere başvurulabilir. Yine de boya akıyorsa fırçayla akan yerleri duvara yedirmeye çalışın.
Hizmetlerinize, kampanyalarınıza, ürünlerinize ve yeniliklerinize yönelik bilgilendirmelerin yapılması amacıyla bildirdiğim e-posta adresime
BETEK BOYA VE KİMYA SAN A.Ş. tarafından e-posta ve bülten gönderilmesini

ONAYLIYORUM ONAYLAMIYORUM
Lütfen geçerli bir email adresi giriniz.

TAMAM